Ppríspevky označené ‘kondícia’

Deti na trampolíne

Keď sme kupovali svoju záhradu, plánovali sme nielen zeleninové záhony a ovocný sad. Naším cieľom bolo tiež získať miesto pre oddych od ruchu mesta a priestor, kde sa budú bezpečne cítiť aj malé deti. V našom prípade budúcej vnúčatá. Stále mám v pamäti, ako som rád chodil k babičke na Vysočinu, ako sme preliezali záhradu a sledoval svet z výšok ovocných stromov. Tak si predstavujem detský raj.
(viac…)

Vplyv záhrady na duševné zdravie

Keď bývate a pracujete v meste, stresu si užijete habadej. Veľa ľudí potom po práci a cez víkendy relaxuje buď športom alebo záhradníčením. Oba spôsoby majú svoje prednosti. Šport okrem odbúravania stresu posilňuje fyzickú kondíciu a zvyšuje psychickú odolnosť, záhradníčenie dostatkom pohybu má podobné dlhodobé účinky ako športovanie a „vedľajším produktom“ sú vlastné a zdravé potraviny. (viac…)

Kosačka aj pre invalidov

V živote nastávajú veľké zmeny. Keď majiteľa veľkej záhrady postihne úraz, tráva nepočká, kým vyzdravie, rastie stále ďalej. Po vyliečení sa je treba vrátiť k udržiavaniu pozemku. Avšak ľudia s problémami s platničkami majú problém oháňať sa starou klasickou kosou. A aj nosiť krovinorez na chrbte a otáčať sa v bedrách pri kosení vysokej trávy nieje nič príjemné. Kupovať drahú kosačku na podvozku po chorobe neprichádza do úvahy, sú prednejšie veci. Na trhu je však motorový krovinorez, ako stvorený pre invalidov alebo ľudí so slabšou kondíciou. (viac…)

S jarou končí lyžovačka

Ľudské telo je stavané na pohyb a vysedávanie mu veľmi nesvedčí. Hoci si po práci či inej aktivite treba odpočinúť, pohyb zdravému telu robí dobre a udržiava ho vo forme. Aj preto ľudia duševne pracujúci tak radi vyhľadávajú športové aktivity, ktorými vypĺňajú svoj voľný čas. Ktorý šport je vhodný pre obdobie jari? (viac…)

Lyžovanie pre deti aj dospelých

Kým pre mladých ľudí je telesná zdatnosť samozrejmosťou, pre starších je to otázka pravidelného tréningu. Telesné cvičenia a šport nie len otužujú telo a udržiavajú dobrý zdravotný stav, ale pomáhajú udržiavať aj dobrú náladu. Nie nadarmo sa hovorí, že v zdravom tele je zdravý duch. Preto by sme sa mali športu venovať po celý život a vždy si nájsť popri práci chvíľu na utuženie svojho zdravia. V zime je vhodným športom lyžovačka na svahu, športovať môže spolu celá rodina. (viac…)

Ako sa správne vážiť

Vedieť sa správne odvážiť, keď chudneme, je dôležité nielen z estetického ale aj zdravotného hľadiska. Nejde pritom len o presnosť váženia, ale predovšetkým o to, čo vážime. Pretože osemdesiat kíl u zápasníka má iné zloženie, než osemdesiat kíl ženy z kancelárie. Ak chcete schudnúť správne a zdravo, mali by ste používať váhu s telesnou analýzou. (viac…)

Na novú sezónu poriadny horský bicykel

Že si kúpime nové bicykle na novú sezónu už hovorím nejaký ten piatok. Lenže keď tie staré sú stále ešte dobré, starám sa o to moje aj o bicykel priateľky a stále nás dovezú na tie najkrajšie miesta v krajine. Ale tento rok si naozaj nový bicykel vyberiem. Láka ma vyskúšať iný rozmer, ako 26 palcov a snáď by som si už zaslúžil aj odpruženú prednú vidlicu. (viac…)

Spaľovač tukov KOMPAVA ThermoFit

Zmenili ste stravu, trápite sa namáhavým cvičením v telocvični a tuku sa nie a nie zbaviť? Či dokonca máte pocit, že vaša váha skôr stúpa, než klesá? Možno by to chcelo malú pomoc. Možno nového trénera. A možno priamo spaľovač tukov. Ten s názvom ThermoFit do firmy KOMPAVA som vyskúšala aj ja a verte mi, zabralo to. (viac…)

Prečo Halina Pawlowská nemôže schudnúť

Halina Pawlowská je známa česká moderátorka, zabávačka, herečka, spisovateľka a kto vie, čo všetko ešte. Najviac ju asi preslávili jej kilogramy a jej postoj k nim. A to, že často vystupuje v televízii s teóriou, čo by mal človek jesť a ako by sa dalo schudnúť. Preslávil ju jej výrok: „Co bych snědla, abych zhubla“.
(viac…)

Hlavne sa hýbte

Myslíte si, že vaša postava je daná geneticky? Možno tak výška kostry. Ale to, čo ju obaľuje, často nemá s genetikou nič spoločné. Za to si môžeme sami tým, čo robíme a ako to robíme. Alebo skôr tým, čo nerobíme. Ani vám sa nepáči to, čo vidíte v zrkadle? Trápi vás nadváha? Rozhodli ste sa zmeniť svoj jedálny lístok, aby ste schudli? To všetko je fajn, ale samé to na zmenu nestačí.
(viac…)


Warning: Undefined variable $return in /data/e/4/e46f09ff-7b80-43f5-ae22-b5c34122c808/zdravoadobre.sk/web/wp-content/themes/HealthyLifestyle/lib/features.php on line 11