Archív kategórie ‘Zdravie’

Nadváha a bolesť kĺbov. Poradíme vám, ako sa jej zbaviť

Nadváha a obezita znižujú kvalitu života, skracujú život a zvyšujú riziko ochorení, vrátane cukrovky, srdcových chorôb, rakoviny, depresie a úzkostných stavov. Zároveň predstavujú záťaž pre pohybový aparát, najmä pre kĺby, čo sa prejavuje nepríjemnou bolesťou.

(viac…)

Prehnali ste to na oslave alebo v piatkový večer? Tu sú rady, ako sa z toho dostať!

V hlave vám duní, v ústach máte sucho a žalúdok máte ako na lodi. Svetlo a ostré zvuky v tejto situácií nie sú vaši najlepší priatelia, ale jedno je isté: párty sa vydarila! Pitie alkoholu sa zdá byť ako dobrý nápad, no len do rána, keď sa zobudíte so spomínanými ťažkosťami. Ako tomu predísť a ako sa z toho dostať? Čítajte ďalej!
 

 

(viac…)

Spoznajte blahodarné účinky čiernej rasce na vaše zdravie

Asi málo z nás pozná tento druh rasce. Tentokrát nejde o obyčajnú rascu, ktorú používate bežne v kuchyni. Ide o tzv. egyptskú čiernu rascu, ktorá patrí k liečivým rastlinám a jej blahodárne účinky na naše zdravie poznali už oddávna v starovekom Egypte, odkiaľ pochádza. O jej liečivých účinkoch vás môže presvedčiť aj fakt, že olejom z čiernej rasce liečili takmer všetky zdravotné neduhy a verili aj na jej účinky po smrti, pretože práve týmto olej aj mumifikovali.

 

(viac…)

3 tipy ako sa opaľovať a nespáliť

Pripadá vám slnkom pobozkaná a dohneda opálená pokožka atraktívna? Určite nie ste jediní. Mnoho ľudí dokonca považuje opálenú pokožku za zdravšiu. Faktom však je, že nadmerné vystavovanie sa slnečnému (respektíve ultrafialovému) žiareniu zvyšuje riziko rozvoja rakoviny kože.
(viac…)

Kam na masáže a jogu v Bratislave

Príliš často zabúdame na to, že človek je jednotou mysle a tela. Pripomenúť nám to môže práve aktivita, ktorá prepája relaxáciu psychiky s precítením vlastného tela vo forme masáže alebo jogy.

Masáž je pre nás naplnením predstavy o kvalitnom relaxe, ale v skutočnosti toho zvládne oveľa viac. Prekrvením svalov chrbta a stehien sa posilňujú partie, ktoré celé dni pri sedení ochabovali. Tak aspoň čiastočne bojujeme s novou civilizačnou chorobou našej spoločnosti – sedavými zamestnaniami. (viac…)

Aké sú najčastejšie problémy seniorov

Starší ľudia musia vo svojom veku čeliť viacerým problémom a ťažkostiam, medzi ktoré zväčša patria tie zdravotné. S pribúdajúcim vekom človek už nie je taký vitálny, má menej energie a veľakrát sa trápi sám so sebou. Aké najčastejšie problémy však postihujú ľudí vo vyššom veku? A aké možnosti riešenia pre seniorov existujú?
(viac…)

Každý z nás trpel hypermetropiou

Viete si predstaviť, že vaše zdravie by nebolo stopercentné a vy by ste nemohli vykonávať každodenné činnosti, ktoré dnes považujete za samozrejmosť? Vždy je ťažké prijať akúkoľvek chorobu či problém, ktorý sa týka nášho zdravia. Pravidelné prehliadky vám pomôžu predchádzať zdravotným komplikáciám. To platí aj pri vyšetreniach zraku, ktorý si musíme chrániť.
(viac…)

Bolesť treba vyriešiť, nie potlačiť

Možno aj vy patríte k ľuďom, ktorí občas trpia nejakými bolesťami. Drobné poranenie nie je ničím výnimočným pri práci v záhrade alebo dielni. Úraz pri športe je dielom okamihu, keď na chvíľu poľavíme v pozornosti. Oveľa častejšie ale s pribúdajúcim vekom sa ozývajú bolesti chronické, spôsobené trvalou zmenou zdravotného stavu. Pre niekoho je normálnou občasná bolesť zubov, pre väčšinu ľudí je to viac či menej trvalá bolesť chrbáta alebo kĺbov. Pomôžu tabletky proti bolesti?
(viac…)

Nenechajte si tehotenstvo znepríjemniť problémami s únikom moču

Gravidita býva pre každú ženu najšťastnejším životným obdobím, avšak len do chvíle, kým niektorej zo žien nenastane únik moču. Pretože práve v tomto období a po pôrode bývajú svaly panvového dna najviac oslabené, čo znemožňuje ženám kontrolovať svoj močový mechúr. Nestrácajte však nádej, ochorenie je možné vyliečiť alebo aspoň znížiť intenzitu unikania moču.
(viac…)

S vlastnou záhradou je paleo stravovanie hračkou

Nie je žiadnym tajomstvom, že priemyselne vyrábané potraviny majú ako svoj hlavný cieľ nízke výrobné náklady a potom prijateľnú chuť. Tá býva často dosahovaná dochucovadlami, aby zamaskovali neprítomnosť niektorej suroviny alebo prítomnosť náhražky. Lenže málokto číta zloženie toho, čo sa chystá zjesť a potom sú ľudia často prekvapený, aké následky to na nich zanecháva. A riešením nie je ani prechod na vegetariánstvo alebo paleo stravovanie, keď ste odkázaný na zeleninu zo supermarketov.
 

(viac…)


Warning: Undefined variable $return in /data/e/4/e46f09ff-7b80-43f5-ae22-b5c34122c808/zdravoadobre.sk/web/wp-content/themes/HealthyLifestyle/lib/features.php on line 11