Archív kategórie ‘Potraviny’

Zdravé raňajky sú tým správnym krokom do nového dňa

Všetci dôverne poznáme, aké bývajú pracovné rána ťažké. Niekedy je problém už len vstať z postele, a nie si ešte dopriať dostatok času na poriadne raňajky. A ako by vlastne mali zdravé raňajky vyzerať? Základom je, aby boli chutné, vyvážené a hlavne ich prípravou nesmieme stráviť kopec času. Jedným z najideálnejších riešení, ako dopriať svojmu telu dostatok energie do nového dňa, sú produkty Herbalife Nutrition.
(viac…)

Ako si vytvoriť zdravý jedálniček

Vedeli ste, že naše chute ovplyvňujú aj ročné obdobia?

Kým počas teplých letných dní máme skôr chuť na ľahký chladný jogurt a surové ovocie a zeleninu, v jeseni a v zime sa radi zohrejeme pri teplej polievke a horúcom čaji. Predsa len sme prírodnou bytosťou a to nás ovplyvňuje.

 

(viac…)

Káva nášmu zdraviu len prospieva

Aj vy patríte medzi milovníkov kávy? Neviete si bez nej predstaviť ani jedno ráno a namiesto raňajok si doprajete radšej šálku kvalitnej kávy? Nemusíte mať obavy, pitie kávy je v primeranom množstve povolené aj lekármi. Ak ste prepadli chuti tohto čarovného nápoja, mali by ste sa o ňom dozvedieť viac informácií. Vedeli ste, že práve káva znižuje riziko niektorých chorôb?
 

 

(viac…)

Závislosť od kávy si nemýľte so zvykom

Deň bez kávy si mnohí nevedia ani len predstaviť. Niektorí z domu nevyjdú bez toho, aby si nedali šálku kávy, iní zas počas dňa neurobia nič bez minimálne troch takých šálok. Nech je to akokoľvek, káve mnohí pripisujú priaznivé aj nepriaznivé účinky. Niektorým zvyšuje tlak, iní sa po káve upokoja.
(viac…)

Zdravé recepty, ktoré zasýtia

Trend zdravej výživy a zmeny stravovania prichádza každý deň s novými teóriami a produktmi, len vy sa mu akosi stále bránite? No už aj vaši kamaráti či kolegovia v robote začali s tým, že majú zdravú desiatu či obed a navrhli vám ochutnať? Neváhajte a ochutnajte, pretože čo je zdravé, vás predsa isto nezabije! K takémuto pravidlu sa pridáva aj majiteľ a zakladateľ zdravej značky Powerlogy – Dušan Plichta.
(viac…)

Mne paradajku tak ľahko nepredajú

Väčšina ľudí je pri potravinách odkázaná na ponuku supermarketov a obchodov lokálnych predajcov. Ktorí zväčša majú tovar z rovnakých veľkoskladov. A zamrzí to hlavne pri zelenine a ovocí, keď namiesto produktov od pestovateľov alebo popri nich predávajú aj produkty z dovozu. Dlhá preprava si vyžaduje osobitné ošetrenie a predĺženie trvanlivosti, hoci by to bolo na úkor kvality a chuti. No ale kto zo zákazníkov to spozná? Ja určite áno!
 

(viac…)

Trikrát a dosť

Zaujímavá zásada, ktorú s obľubou aplikujem na rôzne životné situácie. Využívam ju dávnejšie, ako jeden nepoškvrnený politik ju začal hlásať ako zásadu pre posudzovanie nespratníkov. Symbolizuje princíp, že človek sa môže mýliť, ale mýlenie nemôže byť pravidlo. Naposledy sa mi osvedčilo dať najviac tri šance v prípade istého druhu chleba z obchodu. Či skôr správnejšie by som mal napísať „pekárenský výrobok“.
(viac…)

Chutné mäso z hydiny

Medzi ľuďmi sa traduje, že mäso z hydiny je zdravšie, ako bravčové či hovädzie. Je tomu najmä pre nižší obsah tuku. Hoci nesúhlasíme s názorom, že živočíšny tuk je nezdravý, pretože všetci milovníci mäsa vedia, že tuk dáva jedlu chuť, hydinové mäso za zdravé považovať môžeme. Záleží však od toho, od koho ho kupujete. (viac…)

Pekné priesady z tržnice?

V máji sme usúdili, že je najvyšší čas zasadiť do záhonov v záhrade zeleninu, ktorú sme vypestovali doma zo semienok. Prízemné mrazy sú zdá sa za nami, už by nemali ohroziť mladé rastlinky. Susedka cez plot, keď videla mladé papriky a paradajky, tak ich pochválila a opýtala sa, či sme ich kúpili na trhu. Prekvapilo nás to. Žena na dôchodku, ktorá má záhradu rovno pri dome a uvažuje o priesadách z tržnice? (viac…)

7 dôvodov, prečo sa oplatí do nového roku vykročiť zdravo

„Začnem jesť zdravo! Ale zostáva mi ešte trochu cukroviniek, tak snáď od budúceho týždňa.“ Ak sa v tom spoznávate, prečítajte si náš zoznam 7 dôvodov, prečo sa zdravá strava oplatí. Odkladanie vás už určite lákať nebude.
 

 

(viac…)


Warning: Undefined variable $return in /data/e/4/e46f09ff-7b80-43f5-ae22-b5c34122c808/zdravoadobre.sk/web/wp-content/themes/HealthyLifestyle/lib/features.php on line 11