Sú to ešte vôbec moje milované sušienky?

Pred istým časom som na inom webe prispela svojim fotoreceptom na moje milované americké cookie sušienky. Už vtedy som ich prezentovala ako zdravú alternatívu voči bežným receptom, a za tým si samozrejme stojím. Určite je zdravšia celozrnná múka ako biela a o tretinu menej cukru tiež iba prospeje. Avšak pri mojich kulinárskych pokusoch mám stále väčšiu túžbu sebazdokonaľovania. To nastalo aj dnes, a tak vám smelo predstavujem svoju novšiu, vylepšenú a ešte omnoho zdravšiu alternatívu mojich milovaných sušienok, tadá – PALEO Cookies.

Najdôležitejšie je samozrejme cesto. Keďže sa už istú dobu snažím vyhýbať múke a cukru, priznávam, že dnešné pečenie sa pre mňa stalo neskutočnou výzvou. Múka ako základ cesta je len ťažko nahraditeľná, no ako sa hovorí „Keď sa chce, všetko sa dá“. Dôležité sú samozrejme tiež zložky, ktoré to cesto akýmsi zázračným spôsobom spoja, no a nakoniec najdôležitejšie – správne dochutenie. Tu je teda môj recept:

225g vlašských orechov (najemno nasekané)
2 bielka (vyšľahať na sneh)
½ balíčku prášku do pečiva (najlepšie bezfosfátového)
1 ČL sódy bikarbóny
1 ČL soli
2 celé vajíčka
80-90g ghí (podľa potreby a konzistencie cesta)
vanilka, kokos, čokoláda (podľa chuti)

paleo cokies

paleo cokies

Postup:
Najprv zmiešame suché ingrediencie, teda orechy, prášok do pečiva, sódu bikarbónu a soľ. Veľmi jemne a pomaly primiešame sneh z bielok. Potom pridáme vajíčka a ghí a vypracujeme jemnučké cesto. Nakoniec pridáme vanilku, kokos a čokoládové kocôčky podľa vlastnej chuti.

paleo cokies

paleo cokies

paleo cokies

paleo cokies

paleo cokies

Na plech si dáme papier na pečenie, na ktorý formujeme malinké placky. Následne pečieme v predhriatej rúre na 130°C približne 15-20 minút.

paleo cokies

paleo cokies

paleo cokies

paleo cokies

Voilá! A sušienky BEZ múky a BEZ cukru sú na svete. Ak máte naozaj silnú chuť na niečo sladké, môžete do cesta pridať trochu stévie, ktorá zo sušienok urobí skutočný zážitok pre chuťové poháriky. Dobrú chuť.

Môžete preskočiť na koniec a nechať správu. Pinging je aktuálne nepovolený.

2 komentáre k “Sú to ešte vôbec moje milované sušienky?”

 1. Katarína píše:

  Dobrý deň,

  mám jeden dotaz k Vašim sušienkam. Oslovil ma tento recept, pretože mi prišiel ľahký a rýchly, ale po spracovaní cesta som ho ešte pred pečením ochutnala a bolo strašne slané. Pri pridávaní soli, nemala by tam ísť iba štipka miesto 1 ČL? Za odpoveď Vám vopred ďakujem.

  Prajem Vám príjemný deň.

  S pozdravom

  Katarína

Nechajte správu


Warning: Undefined variable $user_ID in /data/e/4/e46f09ff-7b80-43f5-ae22-b5c34122c808/zdravoadobre.sk/web/wp-content/themes/HealthyLifestyle/comments.php on line 55


Warning: Undefined variable $return in /data/e/4/e46f09ff-7b80-43f5-ae22-b5c34122c808/zdravoadobre.sk/web/wp-content/themes/HealthyLifestyle/lib/features.php on line 11