Bez múky a bez cukru alebo ďalší skvelý paleo recept

Keďže sa už nejaký ten piatok snažím variť a piecť bez múky a cukru, moja myseľ a fantázia pracujú na plné obrátky. Nejaká inšpirácia sa nájde na internete a zvyšok doplním podľa vlastnej chuti alebo podľa toho, čo sa momentálne nachádza v chladničke alebo potravinovej skrini. Dnes som sa rozhodla urobiť milované pancakes (lievance), no samozrejme „inak“. A tu je recept.

Základom mojich lievancov bude kokos vo viacerých podobách. Keďže kokos milujem, či už v jedlej alebo i nejedlej forme (šampóny, sprchovacie gély, krémy, masky, …), rozhodla som sa urobiť kokosové lievance. Ako základ cesta použijeme kokosovú múčku, ktorú zmiešame s kokosovým mliekom (alebo mandľovým, či úplne obyčajným kravským). Do zmesi pridáme 3 vajíčka, jednu čajovú lyžičku prášku do pečiva, vanilku (najlepšie čistý vanilkový prášok) a štipku soli. Zo surovín vypracujeme tekuté cesto, ktoré má hrudkovitú štruktúru (vďaka kokosu). Ak máte radi výraznejšiu sladkú chuť, štipka stévie určite nezaškodí. No a už nám neostáva iné, ako sa pustiť do opekania.

pancake

Ja som použila obyčajnú palacinkovú panvicu, ale fantázii sa medze nekladú a môžete vyskúšať napríklad aj panvicu na lievance alebo obyčajnú teflónku. Moje cesto bolo však na začiatku príliš tekuté, rozlievalo sa a vznikla mi skôr kokosová praženica, než kokosové lievance. Musím uznať, že lepšiu praženicu som ešte nejedla (mňam mňam), ale keďže to mali byť lievance, mali by mať aj formu. „Vybabrala“ som so systémom a na panvicu som si položila vykrajovačku, ktorú sa bežne používa na linecké pečivo. A bolo po probléme! Lievančeky som opekala na kokosovom oleji, čo im pridalo ešte o čosi kokosovejšiu chuť.

paleo pancake

Ak sa vám teda na začiatku nebude dariť, nebojte sa experimentovať. Chuťou sú úžasné a aj keby nemali extra lákavú formu, verte, že doma sa po nich len tak zapráši. Dobrú chuť!

pancakes

Môžete preskočiť na koniec a nechať správu. Pinging je aktuálne nepovolený.

Nechajte správu


Warning: Undefined variable $user_ID in /data/e/4/e46f09ff-7b80-43f5-ae22-b5c34122c808/zdravoadobre.sk/web/wp-content/themes/HealthyLifestyle/comments.php on line 55


Warning: Undefined variable $return in /data/e/4/e46f09ff-7b80-43f5-ae22-b5c34122c808/zdravoadobre.sk/web/wp-content/themes/HealthyLifestyle/lib/features.php on line 11