Ppríspevky označené ‘maslo’

Sú to ešte vôbec moje milované sušienky?

Pred istým časom som na inom webe prispela svojim fotoreceptom na moje milované americké cookie sušienky. Už vtedy som ich prezentovala ako zdravú alternatívu voči bežným receptom, a za tým si samozrejme stojím. Určite je zdravšia celozrnná múka ako biela a o tretinu menej cukru tiež iba prospeje. Avšak pri mojich kulinárskych pokusoch mám stále väčšiu túžbu sebazdokonaľovania. To nastalo aj dnes, a tak vám smelo predstavujem svoju novšiu, vylepšenú a ešte omnoho zdravšiu alternatívu mojich milovaných sušienok, tadá – PALEO Cookies.

(viac…)

Bambucké maslo ako kozmetický prípravok

Bambucké maslo, inak nazývané aj shea butter, sa s obľubou používa po celom svete. Maslo má mnoho priaznivých a liečebných účinkov nielen na pokožku, ale aj na vlasy. Bambucké maslo je tuk jemne žltej farby, ktoré sa napriek svojej tuhej konzistencii hneď pri dotyku s pokožkou topí a preto sa jednoducho rozotiera. V bambuckom masle sa nachádza mnoho mastných kyselín, vitamíny A a E a fenoly, ktoré mu dodávajú všetky jeho terapeutické účinky.

(viac…)

Hon na cholesterol

Cholesterol sa v posledných rokoch stal akýmsi fetišom. Sledujú ho manažéri, lekári, venuje sa mu literatúra aj odborná verejnosť. Magazíny o ňom píšu ako o najväčšom nepriateľovi človeka a ľudia sú ochotní podstupovať lekárske vyšetrenia, aby si nechali zmerali hladinu cholesterolu v krvi. Ako veľmi sa musíme cholesterolu báť?
(viac…)

Obezita a bohatstvo

Pýtate sa, aké je súvislosť medzi nadváhou, obezitou a bohatstvom? Veľa ľudí si myslí, že bohatstvo spôsobuje obezitu. Že ľudia z dostatku a prebytku jedla priberajú. Chcete vedieť, kde je naozaj pravda? Stačí, keď sa rozhliadnete okolo seba.
(viac…)

Chcete naozaj schudnuť?

Ak čítate rôzne magazíny, určite ste vybadali pravidelný trend. Pred rôznymi sviatkami sú plné rozličných receptov na všelijaké maškrty a po sviatkoch sa predháňajú, ktorý uverejní účinnejší recept na schudnutie. Diétu. Zaručený spôsob, ako schudnúť. Po zime do šiat, pred letom do plaviek. Snažia sa nám nahovoriť, že chudnutie je cyklický jav, striedaný pravidelným priberaním, podobne ako fázy Mesiaca. Ale je to naozaj tak, naozaj musíme podstupovať tie pravidelné tortúry chudnutia.
(viac…)

Tak s kým vlastne vybabrala?

Počas nákupu potravín som bol svedkom rozhovoru dvoch žien pri pulte s mliečnymi výrobkami. Jedna z nich svoju spolunakupujúcu upozorňovala, že na pulte je zlacnené maslo. Čakali by ste, že tá po masle chňapne a naloží si do nákupného vozíka aj do zásoby? Omyl!
(viac…)


Warning: Undefined variable $return in /data/e/4/e46f09ff-7b80-43f5-ae22-b5c34122c808/zdravoadobre.sk/web/wp-content/themes/HealthyLifestyle/lib/features.php on line 11