Bambucké maslo ako kozmetický prípravok

Bambucké maslo, inak nazývané aj shea butter, sa s obľubou používa po celom svete. Maslo má mnoho priaznivých a liečebných účinkov nielen na pokožku, ale aj na vlasy. Bambucké maslo je tuk jemne žltej farby, ktoré sa napriek svojej tuhej konzistencii hneď pri dotyku s pokožkou topí a preto sa jednoducho rozotiera. V bambuckom masle sa nachádza mnoho mastných kyselín, vitamíny A a E a fenoly, ktoré mu dodávajú všetky jeho terapeutické účinky.

Bambucké maslo z Afriky

Bambucké maslo je prírodným prípravkom, ktorý pochádza z exotiky. Maslovník africký, odborne nazývaný Vitellaria paradoxa, rastie na afrických savanách. Bambucké maslo sa získava z plodov, ktoré pripomínajú veľké slivky. Proces výroby bambuckého masla prebieha dodnes ručne a považuje sa za spoločenskú udalosť. Z pozbieraných plodov sa vyberú jadrá, ktoré sa následne vysušia a odstráni sa z nich škrupina. Jadrá sa v ďalšom kroku rozdrvia a upražia. Upražené kúsky jadier sa opäť rozdrvia na drobnú pastu, do ktorej sa pomaly pridáva voda. Tuky z jadier sa vyzrážajú na vodnej hladine, kde stuhnú a rukami sa odstránia. Maslo sa nakoniec ešte raz roztopí, aby z neho vyprchala posledná voda a formuje sa do guličiek.

naslahane-bambucke-maslo

Liečte sa s bambuckým maslom

Kozmetické a terapeutické účinky bambuckého masla sú overené rokmi používania. Dodá zdravie nielen pokožke, ale aj vlasom. Maslo je ideálnym prípravkom na suchú a citlivú pokožku. Dokonalo hydratuje celé telo a pomôže odstrániť suchú pokožku z nôh, lakťov aj rúk. Hojivé účinky bambuckého masla sa dajú využiť pri liečení popálenín, pohryznutí hmyzom alebo iných malých rán. V prípade vlasov je bambucké maslo dobrým pomocníkom pri hydratácii. Dodá vlhkosť aj zničeným vlasom, ktoré sú rozštiepené a zničené. Rovnako tiež poskytne ochranu vlasom, ktoré sú často vystavené vysokým teplotám z kuliem, fénov a žehličiek.

Bambucké maslo je všestranným pomocníkom, ktorý by nemal chýbať na poličke každého, kto túži po zdravej pokožke a vlasoch. Informácie o bambuckom masle sú dostupné na internete. Ak si chcete o masle prečítať, nájdete viac informácií tu: www.bambucke-maslo.sk.

Môžete preskočiť na koniec a nechať správu. Pinging je aktuálne nepovolený.

Nechajte správu


Warning: Undefined variable $user_ID in /data/e/4/e46f09ff-7b80-43f5-ae22-b5c34122c808/zdravoadobre.sk/web/wp-content/themes/HealthyLifestyle/comments.php on line 55


Warning: Undefined variable $return in /data/e/4/e46f09ff-7b80-43f5-ae22-b5c34122c808/zdravoadobre.sk/web/wp-content/themes/HealthyLifestyle/lib/features.php on line 11