Henna a prírodne zafarbené vlasy

Farbenie vlasov patrí k bežným aktivitám mnohých žien. Nie každý však verí chemickým farbám, ktoré v sebe ukrývajú riziko poškodenia vlasov. Práve preto sa čoraz viac žien spolieha na prírodné henna farby, ktoré sú bezpečné, šetrné a dodávajú vlasom originálny odtieň, ktorý závisí od pôvodnej farby vlasov. Henna na vlasy je dnes veľkým trendom, ktorý by mal rozhodne vyskúšať každý, kto chce prírodnou cestou zmeniť svoj vzhľad.

Henna farba a jej pôvod

Henna je prírodné farbivo, ktoré sa získava z krovitej rastliny odborne nazývanej Lawsonia inermis. Rastie v tropických a subtropických oblastiach Afriky, Ázie a severnej Oceánie a dorastá až do výšky 6 metrov. Najviac farbiva produkuje, keď rastie pri teplotách 35 až 45 °C. Samotné farbivo sa získava z usušených rastlín, pomletím ich listov.

Použitie a odtiene henna farby

Henna farba má pomerne široké využitie. Okrem toho, že sa používa na farbenie vlasov, tela a nechtov, našla svoje uplatnenie aj pri farbení hodvábu a vlny. Vie sa tiež, že má niekoľko terapeutických účinkov. Pomáha pri lupinách, ekzémoch, mykózach a kožných alergiách. Rovnako má antibakteriálne a antiseptické účinky. Henna farba je na trhu dostupná v mnohých odtieňoch. K najobľúbenejším patria nepochybne farby z červeného spektra, ktoré sa pohybujú od výrazných červených, cez bordovú, až po gaštanové odtiene. K dispozícii sú samozrejme aj odtiene hnedej, blond zlatej a čiernej. Henna na vlasy je dostupná v dvoch základných formách a to ako henna prášková a henna krémová.

Lawsonia_inermis

Prírodná henna farba je dnes veľkým hitom naturálneho farbenia vlasov. Použitie henny je jednoduché a zvládne ho aj skutočný začiatočník. Ak máte o henna farbu záujem a chcete sa o nej dozvedieť viac, navštívte stránku www.hennanavlasy.eu, ktorá vám prezradí o henne všetko, čo potrebujete vedieť.

Môžete preskočiť na koniec a nechať správu. Pinging je aktuálne nepovolený.

Nechajte správu


Warning: Undefined variable $user_ID in /data/e/4/e46f09ff-7b80-43f5-ae22-b5c34122c808/zdravoadobre.sk/web/wp-content/themes/HealthyLifestyle/comments.php on line 55


Warning: Undefined variable $return in /data/e/4/e46f09ff-7b80-43f5-ae22-b5c34122c808/zdravoadobre.sk/web/wp-content/themes/HealthyLifestyle/lib/features.php on line 11