Nie je nôž ako nôž

Každý, kto varí pre seba alebo svoju rodinu mi isté dá za pravdu, že pripraviť jedlo trvá podstatne dlhšie, ako ho potom jesť. Preto veľa ľudí chodí radšej na obedy či večer do reštaurácie. Tam ešte aj riad po vás umyjú. No komu záleží na kvalite použitých surovín aj hotového jedla a je si vedomý pôsobenia stravy na zdravie človeka, tak pripravuje svoje jedlo zásadne doma. Ide to oveľa ľahšie, keď máte to správne náradie.

Japonsko je nám známa krajina viacerými aspektami. Hádam nie je nikto, kto by nepoznal suši a samurajov s ich ostrými mečmi a pevným charakterom. A práve tieto vlastnosti vtelili výrobcovia do skvelých kuchynských pomocníkov, ktorými sú japonské nože. Krájanie aj sekanie v kuchyni s týmito ľahkými nožmi ide rýchlo a ich obojstranné vrúbkovanie zabraňuje tomu, že sa pripravované suroviny zachytávajú na čepeli. Práca v kuchyni tak ide naozaj rýchlo a ľahko.

stojannanoze

Keď však práve tieto ostré nože nepoužívate, je potrebné chrániť ich pred poškodením a ľudí okolo pred tým, aby si nimi nechtiac ublížili. Práve na to slúži drevený stojan na nože na kuchynskú linku. Dostanete ho v prevedení na rôzny počet nožov podľa vašej potreby. Okrem nožov v ňom môžete mať aj ocieľku na ich brúsenie, ktorá je tak stále po ruke, alebo aj nožnice na porcovanie mäsa.

Aby stojan vydržal časté využívanie ostrými nožmi, je vyrobený z dreva gumovníka brazílskeho. Súčasne je odolný aj proti vlhkosti, takže je to ideálny materiál do kuchyne.

noz

Symbolom kuchára v rozprávkach je často vareška. No skutoční majstri kuchyne vládnu iným nástrojom. Tým sú bezpochyby kuchynské nože, pretože ak suroviny pred varením nenakrájate, tak vareškou nemáte čo miešať. Možno pre detské rozprávky je kuchynský nôž ako symbol kuchára trošku drastický, ale v bežnej kuchyni je nepostrádateľný.

S kvalitnými nástrojmi ide práca lepšie od ruky, výsledok sa dostaví rýchlejšie a je kvalitnejší a ak to platí v každom remesle, tak pri príprave jedál to platí dvojnásobne. Nezabúdajte na to pri zariaďovaní si svojej domácnosti.

Môžete preskočiť na koniec a nechať správu. Pinging je aktuálne nepovolený.

Nechajte správu


Warning: Undefined variable $user_ID in /data/e/4/e46f09ff-7b80-43f5-ae22-b5c34122c808/zdravoadobre.sk/web/wp-content/themes/HealthyLifestyle/comments.php on line 55


Warning: Undefined variable $return in /data/e/4/e46f09ff-7b80-43f5-ae22-b5c34122c808/zdravoadobre.sk/web/wp-content/themes/HealthyLifestyle/lib/features.php on line 11