Ppríspevky označené ‘náradie’

Fúrik aj pre invalidov

V živote sa stávajú situácie, ktoré majú schopnosť prevrátiť nám život na ruby. Takými sú aj nehody a choroby, ktoré radikálne zmenia náš zdravotný stav. Zoberú nám silu a obratnosť, výkon aj vytrvalosť. Nezriedka končia invaliditou. Ale problémy tela nemusia zasiahnuť nášho ducha. Stále máme vôľu robiť veci, ako „za mlada“, stále by sme chceli byť sebestační a výkonní, ako kedysi. Dá sa to. Dá sa to vtedy, keď si zaobstaráte pomocníkov, stroje a náradie, ktoré eliminuje vaše nedostatky, ktoré zastúpia vaše svaly. (viac…)

Kosačka aj pre invalidov

V živote nastávajú veľké zmeny. Keď majiteľa veľkej záhrady postihne úraz, tráva nepočká, kým vyzdravie, rastie stále ďalej. Po vyliečení sa je treba vrátiť k udržiavaniu pozemku. Avšak ľudia s problémami s platničkami majú problém oháňať sa starou klasickou kosou. A aj nosiť krovinorez na chrbte a otáčať sa v bedrách pri kosení vysokej trávy nieje nič príjemné. Kupovať drahú kosačku na podvozku po chorobe neprichádza do úvahy, sú prednejšie veci. Na trhu je však motorový krovinorez, ako stvorený pre invalidov alebo ľudí so slabšou kondíciou. (viac…)

Nie je nôž ako nôž

Každý, kto varí pre seba alebo svoju rodinu mi isté dá za pravdu, že pripraviť jedlo trvá podstatne dlhšie, ako ho potom jesť. Preto veľa ľudí chodí radšej na obedy či večer do reštaurácie. Tam ešte aj riad po vás umyjú. No komu záleží na kvalite použitých surovín aj hotového jedla a je si vedomý pôsobenia stravy na zdravie človeka, tak pripravuje svoje jedlo zásadne doma. Ide to oveľa ľahšie, keď máte to správne náradie. (viac…)

Klamať by ste mali poriadne

Nie, nechcem vás navádzať na to aby ste klamali alebo si vymýšľali. To som si len tak povzdychol pri sledovaní hobby relácie Postav dom zasaď strom na STV1. A spomenul som si, že ak niekto klame a nerobí to poriadne, skôr či neskôr to dopadne zle. Alebo to aspoň zle vyzerá.
(viac…)


Warning: Undefined variable $return in /data/e/4/e46f09ff-7b80-43f5-ae22-b5c34122c808/zdravoadobre.sk/web/wp-content/themes/HealthyLifestyle/lib/features.php on line 11