Kosačka aj pre invalidov

V živote nastávajú veľké zmeny. Keď majiteľa veľkej záhrady postihne úraz, tráva nepočká, kým vyzdravie, rastie stále ďalej. Po vyliečení sa je treba vrátiť k udržiavaniu pozemku. Avšak ľudia s problémami s platničkami majú problém oháňať sa starou klasickou kosou. A aj nosiť krovinorez na chrbte a otáčať sa v bedrách pri kosení vysokej trávy nieje nič príjemné. Kupovať drahú kosačku na podvozku po chorobe neprichádza do úvahy, sú prednejšie veci. Na trhu je však motorový krovinorez, ako stvorený pre invalidov alebo ľudí so slabšou kondíciou.

Malé kúsky trávnika do 100 m2 celkovej plochy ľahko pokosíte elektrickým alebo akumulátorovým vyžínačom. Len musíte kosiť často, aby tráva príliš nevyrástla. Keď je už tráva nad kolená alebo nebodaj kolo pása, potrebujete silnejší stroj. Obľúbené sú motorové vyžínače s kovovým trojzubom alebo so žacou hlavou na silon, poháňané spaľovacím motorom o objeme 40 až 50 kubických centimetrov. Hmotnosť takéhoto stroja je okolo 15 kilogramov a nosia sa na remeni alebo popruhoch na tele.

Keď ste po operácii bedrovej platničky, nosiť takýto vyžínač na chrbte je hotové utrpenie a to nehovorím o nevyhnutnosti otáčavého pohybu v bedrách. Každý záber vyžínačom spôsobuje silnú bolesť, ktorú pretrpíte len vtedy, keď vám záhradu nemá kto pokosiť. A aj tak si potom pár dní poležíte s liekmi proti bolesti.

Niekto myslel na ľudí s podobnými problémami a vymyslel krovinorez na podvozku. Nemusíte jeho váhu nosiť na chorom chrbte, vezie ju podvozok, nemusíte sa pravidelne otáčať v bedrách, len ho tlačíte pred sebou, podobne ako detský kočík. Idete za krovinorezom a kosíte trávu, aj vysokú.

zipper

Tento krovinorez s podvozkom dostať kúpiť aj na Slovensku v niektorých eshopoch pod názvom Zipper ZI-MOS 125. Oproti veľkým lištovým alebo bubnovým kosačkám je veľmi lacný, stojí približne toľko, ako na chrbte nesené krovinorezy. Motor o objeme 42 ccm je dostatočne silný na kosenie aj vysokej trávy, k stroju sa dá namontovať aj oceľový trojzub o priemere 250 mm.

kosenie

Pomocou kosačky Zipper Zi-MOSS 125 hravo pokosíte na jeden šup niekoľko árový trávnik a hodí sa aj na udržiavanie nízkej trávy napríklad vo dvore. Manipulácia s ňou je ľahká a jednoduchá, kolesá dovoľujú prekonávať nie len terénne nerovnosti, ale aj prah dverí. V takom prípade je lepšie krovinorez na podvozku ťahať, ako tlačiť.

Mechanizmus upevnenia motorovej jednotky dovoľuje vychýliť žaciu hlavu aj vpravo alebo vľavo od osy kosačky a vyžínať tak trávu nie len v priamom smere, ale aj bokom od stroja. Oceníte to napríklad pri kosení trávy okolo plotov, obrubníkov, járkov.

Kde kúpiť ZIPPER ZI-MOS125?
v e-shopech
od
(Zdroj: Heureka.sk)

Zipper sa dá používať aj na rovine aj na svahu. Nemá pohon kolies, je treba ho tlačiť. Ale vďaka tomu, že je celý krovinorez na podvozku, dokážu s ním kosiť nie len slabšie ženy alebo starší ľudia, ale aj ľudia po operácii chrbtice. Doslova je to kosačka vhodná pre invalidov. A pokosíte aj veľké plochy trávy bez problémov a bolestí.

Môžete preskočiť na koniec a nechať správu. Pinging je aktuálne nepovolený.

Nechajte správu


Warning: Undefined variable $user_ID in /data/e/4/e46f09ff-7b80-43f5-ae22-b5c34122c808/zdravoadobre.sk/web/wp-content/themes/HealthyLifestyle/comments.php on line 55


Warning: Undefined variable $return in /data/e/4/e46f09ff-7b80-43f5-ae22-b5c34122c808/zdravoadobre.sk/web/wp-content/themes/HealthyLifestyle/lib/features.php on line 11