Fúrik aj pre invalidov

V živote sa stávajú situácie, ktoré majú schopnosť prevrátiť nám život na ruby. Takými sú aj nehody a choroby, ktoré radikálne zmenia náš zdravotný stav. Zoberú nám silu a obratnosť, výkon aj vytrvalosť. Nezriedka končia invaliditou. Ale problémy tela nemusia zasiahnuť nášho ducha. Stále máme vôľu robiť veci, ako „za mlada“, stále by sme chceli byť sebestační a výkonní, ako kedysi. Dá sa to. Dá sa to vtedy, keď si zaobstaráte pomocníkov, stroje a náradie, ktoré eliminuje vaše nedostatky, ktoré zastúpia vaše svaly.

Keď máte rodinný dom, keď sa muste starať o jeho údržbu a prevádzku, keď máte záhradu, ktorú treba pravidelne udržiavať o obrábať, môžu byť takéto rutinné činnosti problémom. Práca okolo domu aj v záhrade býva fyzicky náročná. Keď máte zdravotné problémy s kolenami, slabé srdce alebo dokonca ste po operácii bedrovej platničky, mnohé činnosti by ste nemali vykonávať vôbec alebo len veľmi opatrne a nesiliť sa. Ale priznajme si, že v takom prípade by ste prácu na záhrade alebo pri údržbe domu jednoducho nezvládli. Nedokázali by ste urobiť všetko, čo urobiť potrebné je.

motucko

Okrem lopaty, rýľa, hrablí či vidlí patrí k najpoužívanejšiemu stavebnému a záhradnému náradiu fúrik. A tlačiť fúrik s boľavými kolenami alebo chrbátom je ťažké a bolestivé. Naložiť fúrik sa ešte dá, na lopatu si naberiete jednoducho menej a častejšiu s ňou hádžete, ale potom pristúpiť k rúčkam fúrika, zdvihnúť ho a tlačiť pred sebou, to je ak nie o život, tak o zdravie určite.

Fúrik s elektrickým motorom na baterku, Motúčko, využijú pri svojej práci nie len starší a slabší ľudia po chorobe alebo úraze, ale ľudia so slabšou kondíciou. Dobre pomáha ženám, nie len pri presádzaní kvetov a budovaní skaliek, ale aj deťom či mládeži. Základom tohto šikovného pomocníka nie len do záhrady je elektrický motor v prednom kolese a batéria pod veľkou korbou s ovládaním na pravej rukoväti. Jej otočením sa rozbehne motor a ťahá fúrik aj obsluhu rýchlosťou asi 4 km/h po rovine, ale aj do kopca. Celkove uvezie sto kilogramov a na jedno nabitie dokáže jazdiť asi šesť hodín bez prestávky. Priloženou nabíjačkou sa ľahko dobije zo zásuvky 230 V.

motucko

Silný motor vo fúriku je veľkou výhodou, nemusíme tlačiť fúrik plný nákladu pred sebou. Ale je to len polovičná pomoc. K Motúčku sa dajú dokúpiť aj zadné pomocné kolieska s natáčaním, takže naložený fúrik už netreba ani držať v rukách. Motúčko tak jazdí na troch kolesách a obsluhe stačí len riadiť smer a držať spínač pohonu. Takto vybavený elektrický fúrik je skutočne vhodný aj pre invalidov, pretože práca s ním je ľahká a neúnavná.

Výrobca k Motúčku ponúka aj ďalšie vybavenie, s ktorým sa všetky ďalšie práce v záhrade stávajú hračkou. K prednému kolesu si dokúpte adaptér a naň namontujete ISO guľu pre manipuláciu s vlečkou pre osobné auto, špeciálne vidly pre vozenie ťažkých bremien, napríklad drevených brvien či skál. Na adaptér namontujete snežný pluh alebo pluh na oranie či oborávanie zemiakov. Dokonca vretenová kosačka sa vyrába ako príslušenstvo k Motúčku. A k zadným kolesám sa montuje vertikutátor pre údržbu trávnika alebo hrable na hrabanie trávy. Všetka činnosť s týmto príslušenstvo sa potom zmení len na vedenie elektrického fúrika a ovládanie spínača pohonu. Silu na tlačenie fúrika preberá elektromotor, silu na držanie fúrika v rukách preberajú na seba pomocné kolesá.

Motúčko je fúrik pre invalidov aj pre ostatných, ktorí sa prácou v záhrade nechcú zodrať.

Môžete preskočiť na koniec a nechať správu. Pinging je aktuálne nepovolený.

Nechajte správu


Warning: Undefined variable $user_ID in /data/e/4/e46f09ff-7b80-43f5-ae22-b5c34122c808/zdravoadobre.sk/web/wp-content/themes/HealthyLifestyle/comments.php on line 55


Warning: Undefined variable $return in /data/e/4/e46f09ff-7b80-43f5-ae22-b5c34122c808/zdravoadobre.sk/web/wp-content/themes/HealthyLifestyle/lib/features.php on line 11