Odvlhčovače do bytov

Onedlho skončí leto a začnú jesenné dažde. To prináša zvýšenie vzdušnej vlhkosti vonku a sťažené vetranie domácností. Každé pranie, každé varenie a dokonca aj každé sprchovanie sa prináša problém, ak pred začatím vykurovacej sezóny chceme vyvetrať a neprísť o energiu v dome a znížiť tak teplotu v byte. Ale ani zatvorené okná nie sú výhrou, vlhkosť vo vzduchu tak ostáva vo vnútri bytu a zráža sa na chladnejších plochách. Takými sú dolné časti okenných tabulí alebo rohy miestností, ku ktorým prúdi menej vzduchu. Aké je najlepšie riešenie tejto situácie?

Keď vetráte, aby ste sa zbavili vlhkosti, ale súčasne necháte vychladnúť byt, pomôže vám sveter. Ale nepomôže izbovým kvetom. Keď nevetráte, aby ste neprechladli, aby ste ušetrili trochu tepla, riskujete zdravotné potiaže a nevzhľadné tmavé fľaky v kútoch na stenách. Môžete tiež vetrať a následne prikurovať trebárs elektrickým konvertorom, ale účet za elektrinu vás nemusí potešiť.

Elegantným riešením problému vysokej vlhkosti vzduchu v domácnosti je odvlhčovač, nájdeme ich v ponuke spoločnosti REMKO. Tiež sa zapájajú do elektrickej siete, ale majú oveľa nižšiu spotrebu energie a ich primárnym účelom, ako už názov napovedá, je vysúšanie vzduchu. Odvlhčovače vzduchu sa vyrábajú v rôznych veľkostiach, záleží aký objem vzduchu potrebujete odvlhčiť, teda aký veľký je váš byt.

RKB31_ASF100

Rozdiel medzi rôznymi odvlčovačmi je tiež v tom, ako riešia kondenzát vlhkosti odstránený zo vzduchu. Niektoré typy ho ukladajú do nádoby v odvlhčovači, preto ju musíme pravidelne kontrolovať a kvapalinu vylievať. Komfortnejšie typy majú riešený odvod kondenzátu hadičkou, ktorú musíme vyviesť do odpadu alebo von z budovy. Výber spôsobu a tým aj samotného odvlhčovača záleží od toho, ako často bude odvlhčovač zapnutý a aký veľký výkon od neho požadujete, ale tiež od toho, aké máte k dispozícii riešenie interiéru a možnosť vybudovania odvodu kondenzátu. Pri výbere zohľadnujte aj to, či uprednostníte prenosný, či skôr pojazdný odvlhčovač alebo preferujete stabilný prístroj, montovaný na stenu.

Môžete preskočiť na koniec a nechať správu. Pinging je aktuálne nepovolený.

Nechajte správu


Warning: Undefined variable $user_ID in /data/e/4/e46f09ff-7b80-43f5-ae22-b5c34122c808/zdravoadobre.sk/web/wp-content/themes/HealthyLifestyle/comments.php on line 55


Warning: Undefined variable $return in /data/e/4/e46f09ff-7b80-43f5-ae22-b5c34122c808/zdravoadobre.sk/web/wp-content/themes/HealthyLifestyle/lib/features.php on line 11