Klimatizáciu vyberajte správne

Pri rozhodovaní, ktorú klimatizáciu si domov zaobstaráme, musíme zobrať do úvahy niekoľko závažných skutočností. Tou prvou je stavebné riešenie objektu, ktorý chceme klimatizovať. Ďalej musíme vedieť, aký veľký objem miestností máme v úmysle ochladiť. A tiež, či plánujeme klimatizačnú jednotku využívať aj na kúrenie, či skôr prikurovanie v prechodnom období.

Ak nechceme alebo v historických objektoch nemôžeme inštalovať stacionárne klimatizačné jednotky, je dobrým riešením mobilná klimatizácia. Aj pri tom však musíme počítať s tým, že teplý vzduch musíme dopraviť von z objektu. Používa sa na to plastová hadica, ktorú je potrebné vyložiť von oknom, lepšie malým okienkom a privretým, aby sme do chladenej miestnosti nepúšťali horúci vzduch z vonka. Dobré klimatizácie, napríklad REMKO majú cez túto hadicu vyriešený aj odvod kondenzátu.

Vzduch totiž vždy obsahuje nejakú vlhkosť a pri jeho chladení sa táto zráža. Lacné klimatizácie ju zbierajú v nádržkách, ktoré treba pravidelne vylievať. Kvalitné mobilné klimatizácie sa postarajú o vypustenie vody do vyfukovaného vzduchu von. Tým nás zbavujú starostí s pravidelnou kontrolou zbernej nádržky alebo strachu z vytopenia obývačky.

RE180

Rozdiel medzi ochladzovaným vzduchom, vpúšťaným z klimatizácie do miestnosti a teplým vzduchom, vyfukovaným von z budovy, je u mobilných klimatizácií do 5 °C. Rovnaký teplotný rozdiel vieme využiť aj na prikurovanie napríklad v daždivých jesenných dňoch, kedy ešte nebeží kúrenie v dome naplno. Kúrenie je ale vlastnosťou len niektorých klimatizácií.

Chladný vzduch z mobilnej klimatizácie vieme usmerniť lamelami na výstupe tak, aby sa studený vzduch, ktorý má inak tendenciu zostávať pri podlahe, dostal do najvrchnejšej časti miestnosti a premiešal sa tak s teplým vzduchom v byte. Docielime tak príjemnej klímy v celej izbe bez výrazných teplotných rozdielov pri podlahe a vo výške hlavy. Nezabudnite, že klimatizácia svojou činnosťou vysušuje vzduch a preto pravidelne pite čistú vodu. Nevypúšťajte chladný vzduch priamo proti sebe, predídete tak riziku prechladnutia aj bolestiam hlavy.

Môžete preskočiť na koniec a nechať správu. Pinging je aktuálne nepovolený.

Nechajte správu


Warning: Undefined variable $user_ID in /data/e/4/e46f09ff-7b80-43f5-ae22-b5c34122c808/zdravoadobre.sk/web/wp-content/themes/HealthyLifestyle/comments.php on line 55


Warning: Undefined variable $return in /data/e/4/e46f09ff-7b80-43f5-ae22-b5c34122c808/zdravoadobre.sk/web/wp-content/themes/HealthyLifestyle/lib/features.php on line 11