Ako sa správne vážiť

Vedieť sa správne odvážiť, keď chudneme, je dôležité nielen z estetického ale aj zdravotného hľadiska. Nejde pritom len o presnosť váženia, ale predovšetkým o to, čo vážime. Pretože osemdesiat kíl u zápasníka má iné zloženie, než osemdesiat kíl ženy z kancelárie. Ak chcete schudnúť správne a zdravo, mali by ste používať váhu s telesnou analýzou.

K chudnutiu „doženie“ veľa ľudí situácia, kedy sa už nezmestia do obľúbeného odevu alebo začínajú sa zadýchavať pri chôdzi do schodov a ani prechádzka parkom už neprináša potešenie. Na šport už nie je ani pomyslenie, okrem toho v televízii. Takto sa na našom telu podpisujú dlhodobé stravovacie návyky a málo pohybu. Na tele sa začína ukladať tuk a svaly miznú. Väčšina ľudí v tejto chvíli siahne po „záchrannom kolese“ zvanom diéta a začína chudnutie.

Diéta však nesmie znamenať, že začneme jesť len málo. Diéta v prípade chudnutia znamená, že zmeníme zloženie stravy tak, aby sme dodali telu tie živiny, ktoré mu chýbajú a ubrali tie, ktorých dostávalo prebytok, najčastejšie sú to cukry v rôznych podobách. Úprava množstva prichádza na rad až vtedy, keď sme sa v minulosti naozaj prejedali. Šport sa má dostať k slovu v čase, keď sme znížili hmotnosť natoľko, že fitness či iný pohyb nie je nebezpečný pre naše kĺby a srdce.

obezita

Dôležité u chudnutia však je, aby klesala hmotnosť telesného tuku a nie svalov. Nejde o chudnutie za každú cenu, ale o zdravé chudnutie. Preto by vám nemala chýbať osobná váha s telesnou analýzou. Pretože keď máte len miernu nadváhu, zmenou stravovacích a pohybových návykov nemusí dôjsť k celkovému zníženiu vašej hmotnosti. Úbytok tukov môže sprevádzať prírastok svalovej hmoty, najmä ak je vaším pomocníkom šport. Na prvý pohľad to nespoznáte, dobrá osobná váha vám to ukáže.

Tukom ovšem nemyslíme len ten podkožný, ktorý vytvára na našom telo obliny. Je nepekný, ale nie nebezpečný. Na rozdiel od tuku vnútorného, ktorý obaľuje naše orgány a môže mať vplyv na rad takzvaných civilizačných chorôb. Obmedzuje vnútorné orgány v ich činnosti, bráni dobrému zásobeniu krvou a aj keď nie je na prvý pohľad vidieť, kilogramy navyše nám sťažujú aj pohyb.

vaha

Keď sa rozhodnete urobiť niečo dobré pre svoje telo, je dobré doplniť diétu o šport a kontrolu vášho chudnutia zveriť kvalitnej osobnej váhe.

Môžete preskočiť na koniec a nechať správu. Pinging je aktuálne nepovolený.

Nechajte správu


Warning: Undefined variable $user_ID in /data/e/4/e46f09ff-7b80-43f5-ae22-b5c34122c808/zdravoadobre.sk/web/wp-content/themes/HealthyLifestyle/comments.php on line 55


Warning: Undefined variable $return in /data/e/4/e46f09ff-7b80-43f5-ae22-b5c34122c808/zdravoadobre.sk/web/wp-content/themes/HealthyLifestyle/lib/features.php on line 11