Saloos oleje – blahodarné pomaznanie

Aj napriek tomu, že je tu leto, čas dovoleniek, relaxu a zábavy, máte pocit, že sa na Vás všetko valí? Nestíhate v práci a povinnosti Vám prerastajú cez hlavu? Venujte si denne aspoň hodinku, ktorú strávite harmonizáciou Vášho tela a mysle. Ak si na čas pre oddych zvyknete, budete sa naň tešiť a zvyknú si aj Vaši blízki. Naučte ich, že Vás vtedy nesmú vyrušovať, alebo relaxujte, keď nie je nikto doma. Ako dominantní spoločníci Vašej relaxačnej chvíľky sa hlásia blahodarné saloos oleje, ktoré Vám ponúka aj Váš predajca kozmetiky MaxCare.sk. Vedeli ste, že Saloos je česká značka ponúkajúca svoje produkty od roku 1993? Ich výrobky sú čisto prírodné, a preto nehrozí riziko alergickej reakcie. Dnes Vám chceme z tejto rady bližšie predstaviť jojóbový a šípkový olej.

 

JOJÓBOVÝ OLEJ

Jojóbový olej je botanický extrakt semien jojóbového stromu (Simmondsia chinenis). Technicky vzaté, vo svoje podstate to nie je olej, ale skôr zlúčenina, ktorú môžeme nazvať voskový ester. Je zaujímavý tým, že zo všetkých prírodných zlúčenín je práve on najviac podobný prirodzenému mazu ľudskej kože. Z toho dôvodu je jeho použitie malým trikom, ako „presvedčiť“ pokožku o tom, že vylučuje dostatok svojho vlastného mazu a dokáže vyrovnať jeho hladinu.

Jojóbový olej a jeho výhody:

  • poskytuje celodennú hydratáciu – neodparuje sa z tela ako hydratačné produkty na vodnej báze

  • je veľmi stabilný – nezatuchne a nestratí obsiahnuté antioxidanty a to ani po dlhodobom skladovaní

  • jojóbový olej sa veľmi rýchlo a jednoducho nanáša i absorbuje do kože

  • jeho organická odroda je bez pesticídov

saloos-jojobovy-olej

Jojóbový olej má široký záber využitia a nie sú to len Saloos oleje. Je zložkou mnohých kozmetických prípravkov. Nájdete ho v hydratačnom kréme, odstraňovači make-upu, balzame na pery, kondicionéri na vlasy, prípravku po holení či v masážnom oleji. Vo Vašej oáze pokoja by preto jojóbový olej nemal chýbať.

 

ŠÍPKOVÝ OLEJ

Šípkový olej je extrahovaný zo semien šípovej ruže (Rosa moschata) a obsahuje provitamín A (najmä beta-karotén). Niekedy sa uvádzalo, že obsahuje tiež retinol (vitamín A), čo je vitamín produkovaný zvieratami z provitamínu A. Šípkový olej obsahuje tiež množstvo izotretinoínu a retinolových kyselín. Má bohatý obsah esenciálnych mastných kyselín a to kyseliny linolovej a linolénovej, známejšími pod názvom omega-6 a omega-3 mastné kyseliny.

Šípkový olej a jeho výhody:

  • vynikajúci prírodný hydratačný prípravok

  • výskum preukázal, že šípkový olej dokáže znížiť viditeľnosť jaziev

  • pomáha proti začervenaniu pokožky

  • zlepšuje kvalitu pleti

  • znižuje výskyt predčasného starnutia kože, redukuje vrásky

  • poskytuje úľavu suchej pokožke

Šípkový olej je využívaný v mnohých kozmetických produktoch, ktoré pomáhajú v boji proti dermatitíde, akné a ekzémom, či pri regenerácii slnkom spálenej pokožky, spomínanej redukcii vrások a navráteniu sviežeho vzhľadu pokožke celého tela. Šípkový olej sa javí aj ako vhodný kandidát do vybavenia na letnú dovolenku.

Uvedomte si, že ste dokonalá bytosť, ktorá si zaslúži to najjemnejšie pomaznanie. Saloos oleje sa v tomto smere hlásia ako dominantný partner. Doprajte si oddych v každom ročnom období, regenerujte sa a uvidíte, že Vaše telo sa Vám patrične odmení.

 

Môžete preskočiť na koniec a nechať správu. Pinging je aktuálne nepovolený.

Nechajte správu


Warning: Undefined variable $user_ID in /data/e/4/e46f09ff-7b80-43f5-ae22-b5c34122c808/zdravoadobre.sk/web/wp-content/themes/HealthyLifestyle/comments.php on line 55


Warning: Undefined variable $return in /data/e/4/e46f09ff-7b80-43f5-ae22-b5c34122c808/zdravoadobre.sk/web/wp-content/themes/HealthyLifestyle/lib/features.php on line 11