Kokosový a arganový olej sú súčasťou väčšiny kozmetiky. Vyskúšajte ich účinok použitím 100% produktu.

Ak vašej pleti či vlasom nevyhovuje chemická kozmetika dostupná v drogériách, mali by ste presedlať na prírodné produkty. Tie bez obsahu akýchkoľvek prísad dokážu pôsobiť často efektívnejšie, než tie najdrahšie krémy, mlieka či masky. Prírodné oleje tvoria súčasť väčšiny kozmetiky, no v jej zložení sa nachádzajú len vo veľmi malých percentách. Aké účinky preto môžu mať, ak používate 100% produkt? Dozviete sa nižšie.

Kokosový olej ukrýva také mastné kyseliny ako žiaden iný

Dva najčastejšie vyskytujúce sa oleje v kozmetických produktoch sú arganový a panenský kokosový olej. Začnime s predstavením druhého v poradí.

Kokosový olej sa za bežnej teploty nachádza ako jediný olej v tuhom skupenstve, pretože obsahuje mastné kyseliny, aké sa v žiadnom inom oleji nenachádzajú. Ako náhle sa však dostane do kontaktu s vašou pokožkou, začne sa ihneď roztápať na priezračnú kvapalinu.

bio-planete-panensky-kokosovy-olej

Kokosový olej môžete v starostlivosti o vaše telo použiť naozaj rozmanito. Na hydratáciu pokožky na tvári, ako alternatívu telového mlieka po sprche, ktorá príjemne rozvonia celé vaše telo, a páni ho často využívajú aj namiesto vody po holení. Výhodou kokosového oleja je, že nespôsobuje žiadne podráždenie a neupcháva póry. Využívať ho preto môžu aj osoby s mastnejšou pleťou.

Arganový olej vynikajúci aj na vrásky

Bio arganový olej je svojimi účinkami veľmi podobný tomu kokosovému. Na rozdiel od neho však svoje uplatnenie nachádza aj v boji proti vráskam, pretože dokáže stimulovať produkciu kolagénu a elastínu potrebných na dosiahnutie elasticity kože. A práve úbytok týchto vláken je tým najhlavnejším dôvodom rozvoja vrások. Oba oleje je vhodné používať aj na vlasové zábaly či masky. Vlasy výrazne rozžiaria a dodajú im zdravý vzhľad, no hlavne odstránia lámavosť a zabezpečia im nevyhnutnú výživu. Z vlasov dokážu odstrániť aj suché lupiny a v menších množstvách sú ideálne aj na uľahčenie rozčesávania.

Kokosový a arganový olej, či iná prírodná kozmetika, na vás čaká za výhodné ceny v internetovom obchode Maxcare.sk.
 

Môžete preskočiť na koniec a nechať správu. Pinging je aktuálne nepovolený.

Nechajte správu


Warning: Undefined variable $user_ID in /data/e/4/e46f09ff-7b80-43f5-ae22-b5c34122c808/zdravoadobre.sk/web/wp-content/themes/HealthyLifestyle/comments.php on line 55


Warning: Undefined variable $return in /data/e/4/e46f09ff-7b80-43f5-ae22-b5c34122c808/zdravoadobre.sk/web/wp-content/themes/HealthyLifestyle/lib/features.php on line 11