Arganový olej – poklad vo fľaštičke

Chystáte sa na dovolenku k moru ? Alebo len tak do prírody za mestom? Či už idete tam či tam, isto si so sebou nezabudnete vziať ochranný krém na opaľovanie. A máte pravdu. Pokožka vystavená priamemu slnku veľmi trpí. A hoci väčšinou tento nápor zvládne, môžete jej v tom výrazne pomôcť. Arganový olej v natretý v jemnej vrstve pred aj po slnení urobí doslova zázraky.

 

Ženy, a nielen ony, chceli byť odjakživa krásne a na to používali rôzne, zväčša prírodné prostriedky. Jedným z nich bol aj arganový olej. Staré písomnosti uvádzajú, že jeho blahodárne účinky na pleť sú známe a využívané už po stáročia. Výhodu však v tom čase mali ženy v Maroku a blízkom okolí, pretože tento vzácny olej pochádza zo stromov rastúcich práve tam. Dodnes sa však lisuje z orechov týchto stromov tým najšetrnejším spôsobom, teda za studena. Na jeden liter oleja je potrebných až tridsať kíl orechov. No arganový olej nie je vzácny iba tým, že sa ho vylisuje tak málo. Je unikátny najmä svojím zložením.

Svieža pleť vďaka arganovému oleju

Vďaka tomu, že arganový olej obsahuje telu vlastné vitamíny ako vitamín E či vitamín A vo forme karotenoidov, môžu ho používať nielen dospelí, ale aj deti. Opaľovacie mlieko či denný krém s arganovým olejom spoľahlivo ochráni aj tú najjemnejšiu detskú pokožku pred spálením či vysušením. A nielen to. Arganový olej osvieži aj vašu unavenú pokožku. Vyhladí hlboké vrásky a zmierni tvorbu nových. Pleť pri jeho pravidelnom požívaní doslova ožije.

arganovy-olej-ryor

Arganový olej proti cholesterolu

O pozitívnych účinkoch esenciálnych mastných kyselín na hladinu cholesterolu sa toho popísalo už veľa. Zväčša sa ako ich zdroj uvádzajú ryby a rybí olej. No ten, kto nemá rád ryby, zúfať vôbec nemusí. Bohatým zdrojom esenciálnych mastných kyselín je aj arganový olej. Aj on má síce svoju charakteristickú chuť a vôňu, no treba uznať, že oveľa príjemnejšiu. Hodí sa preto na prípravu pesta či zálievky na ľubovoľný šalát.
Arganový olej dnes už nemusíte zložito zháňať či cestovať kvôli nemu do Maroka. Aj keď, uznávam, výlet by to bol iste parádny. Značka Ryor dnes prináša na náš trh naozaj kvalitný arganový olej a tak si jeho účinky môže vyskúšať už túto sezónu.

Môžete preskočiť na koniec a nechať správu. Pinging je aktuálne nepovolený.

Nechajte správu


Warning: Undefined variable $user_ID in /data/e/4/e46f09ff-7b80-43f5-ae22-b5c34122c808/zdravoadobre.sk/web/wp-content/themes/HealthyLifestyle/comments.php on line 55


Warning: Undefined variable $return in /data/e/4/e46f09ff-7b80-43f5-ae22-b5c34122c808/zdravoadobre.sk/web/wp-content/themes/HealthyLifestyle/lib/features.php on line 11