Ppríspevky označené ‘krém’

3 tipy ako sa opaľovať a nespáliť

Pripadá vám slnkom pobozkaná a dohneda opálená pokožka atraktívna? Určite nie ste jediní. Mnoho ľudí dokonca považuje opálenú pokožku za zdravšiu. Faktom však je, že nadmerné vystavovanie sa slnečnému (respektíve ultrafialovému) žiareniu zvyšuje riziko rozvoja rakoviny kože.
(viac…)

Neinvazívne možnosti prevencie a redukcie vrások

Vrásky sú strašiakom, ktorého sa bojí azda každá jedna dáma. No strach vás nemusí trápiť, pokiaľ k starostlivosti o vašu pleť pristupujete zodpovedne. Pravidelne jej doprajete hĺbkovú očistu, dostatočnú hydratáciu a stimulujete ju rozličnými krémami s obsahom špeciálnych látok. A práve v nasledujúcom článku vás chceme inšpirovať účinnou prevenciou voči tvoreniu vrások či neinvazívnymi možnosťami ich korekcie. (viac…)

Hadí jed v kozmetike

Poznáte hady? Alebo ich, nebodaj, máte aj radi? No, keď mám byť úprimná, ja ani jedno ani druhé. Za jedno, v mojom živote som veľa hadov ani nevidela. Veď ako by žili v takom teple a suchu. No o haďom jede a výrobkoch z neho som už čo-to počula. Zvlášť v súvislosti s jeho prekrvujúcim účinkom na pokožku a svaly. No krém s hadím jedom nemusí byť len na reumu. Neveríte?
(viac…)

AA kozmetika – zdravá pokožka už nie je len sen

Ani suchá pokožka nie je žiadna výhra. A to ešte nehovorím o tej alergickej. Mnohí by na túto tému mohli rozprávať. Príčinu týchto nepríjemností zväčša presne nepoznáme, no vyriešiť problém sa snaží každý po svojom. Niekto upraví stravu, niekto sa natiera kilami smradľavých mastí robených v lekárni a niekto siahne po kvalitnej kozmetike. Spojením príjemného s užitočným môže byť AA kozmetika. (viac…)

Pleva – medová kozmetika

Med. Kto by ho nepoznal, či dokonca nemal rád. Veď jeho úžasná chuť nás sprevádza už od útleho detstva. Mnohí si ešte pamätáme cumeľ namočený do medu, ktorého sladkosť nám pomáhala večer zaspať. Neskôr cumeľ vystriedala šálka teplého mlieka, no med v ňom opäť nesmel chýbať. Možno to bolo tým, že aj váš starý otec bol vášnivý včelár, ako ten môj a tak bol med u nás vždy po ruke. Aj keď starý otec ostal už len v mojich spomienkach, medová kozmetika mi ho opäť pripomenula. (viac…)

Krásna a zvodná i počas leta

Všetci odborníci a lekári sa určite zhodnú, že v lete je dôležité konzumovať prevažne ľahšiu stravu, založenú z väčšej časti na potravinách, ktoré obsahujú vodu, vlákninu, minerály a rôzne ďalšie prvky, ktoré nášmu telu zabezpečia zdravé fungovanie i počas horúcich letných dní. Dôležité je tiež piť veľa vody a hlavne pravidelne oddychovať. A počas leta je neodmysliteľnou súčasťou i starostlivosť o pleť, ktorá musí znášať vysoké teploty, suchý vzduch a zvýšenú intenzitu slnečných lúčov. Neviete, čo je pre ňu vhodné? Čítajte ďalej. (viac…)

Arganový olej – poklad vo fľaštičke

Chystáte sa na dovolenku k moru ? Alebo len tak do prírody za mestom? Či už idete tam či tam, isto si so sebou nezabudnete vziať ochranný krém na opaľovanie. A máte pravdu. Pokožka vystavená priamemu slnku veľmi trpí. A hoci väčšinou tento nápor zvládne, môžete jej v tom výrazne pomôcť. Arganový olej v natretý v jemnej vrstve pred aj po slnení urobí doslova zázraky. (viac…)

Bambucké maslo ako kozmetický prípravok

Bambucké maslo, inak nazývané aj shea butter, sa s obľubou používa po celom svete. Maslo má mnoho priaznivých a liečebných účinkov nielen na pokožku, ale aj na vlasy. Bambucké maslo je tuk jemne žltej farby, ktoré sa napriek svojej tuhej konzistencii hneď pri dotyku s pokožkou topí a preto sa jednoducho rozotiera. V bambuckom masle sa nachádza mnoho mastných kyselín, vitamíny A a E a fenoly, ktoré mu dodávajú všetky jeho terapeutické účinky.

(viac…)

Arganový olej a zdravá pleť

Arganový olej je známy po celom svete. Na jeho liečivé účinky sa každý deň spolieha mnoho žien aj mužov. Prírodná kozmetika si získala v posledných rokoch veľkú popularitu. Ľudia sa prestali spoliehať len na chemické prípravky a začali si opäť vážiť to, čo ponúkajú rastliny a stromy. Arganový olej má široké terapeutické využitie, nielen v starostlivosti o pleť, ale aj o vlasy a nechty. Ak máte o kvalitný arganový olej záujem, môžete si ho kúpiť tu. (viac…)

Prírodná kozmetika

Tiež vás občas pri pohľade na kozmetické regály napadne otázka, ako naše prababičky mohli existovať bez všetkých týchto prípravkov a pritom mali peknú a zdravú pleť? Využívali prírodnú kozmetiku zo svojej záhradky a okolie domu. Poznali účinky jednotlivých bylín a ďalších prírodných zdrojov na zdravie aj krásu a používali prípravky z nich. Prírodná kozmetika je aj dnes dostupná.
(viac…)


Warning: Undefined variable $return in /data/e/4/e46f09ff-7b80-43f5-ae22-b5c34122c808/zdravoadobre.sk/web/wp-content/themes/HealthyLifestyle/lib/features.php on line 11