Hadí jed v kozmetike

Poznáte hady? Alebo ich, nebodaj, máte aj radi? No, keď mám byť úprimná, ja ani jedno ani druhé. Za jedno, v mojom živote som veľa hadov ani nevidela. Veď ako by žili v takom teple a suchu. No o haďom jede a výrobkoch z neho som už čo-to počula. Zvlášť v súvislosti s jeho prekrvujúcim účinkom na pokožku a svaly. No krém s hadím jedom nemusí byť len na reumu. Neveríte?

Keď sa povie „hadí jed“, mnohí z vás asi spozornejú. Zvlášť tí, ktoré mali tú česť a had ich niekedy v živote poštípal. Verím, že to asi nebolo dvakrát príjemné. No zrejme po takejto nemilej skúsenosti ľudia prišli na to, aký môže byť hadí jed užitočný. Najmä ak sa jeho pôsobenie trochu skoriguje. Hrejivý krém s hadím jedom je toho dôkazom.

Pozitívne účinky hadieho jedu

Účinky hadieho jedu sa využívajú tak vo farmaceutických ako aj v kozmetických výrobkoch. Najčastejšie používaný je jed zo štrkáča. Jeho pôsobením sa prekrvujú tkanivá. Dochádza k lokálnemu prehriatiu. Príkladom je krém s hadím jedom. Ak ho použijú pacienti s reumou, ktorí potrebujú svoje studené končatiny zbaviť bolesti, určite nebudú sklamaní. Už po prvej aplikácii krém s hadím jedom zvýši cirkuláciu krvi v tkanivách a tým pádom aj odvádzanie odpadových a zápalových látok. Zníži sa tak bolesť aj opuch postihnutých tkanív.

krem-proti-vraskam-s-hadim-jedom

Hadí jed pre krásu a mladosť

A čo človek, ktorý žiadnu reumu nemá? Môže krém s hadím jedom použiť tiež? Ale iste. Účinky hadieho jedu s úspechom využívajú aj pleťové krémy. Ak sa totiž prekrví tkanivo, dochádza k obnove tvorby kolagénu a tým pádom aj k obnove a regenerácii samotnej pleti. No a ak do krému ešte pridáte prírodné oleje, trochu už hotového kolagénu a štipku vitamínu E, elixír mladosti je hotový.

V starostlivosti o svoju pleť nemusíte používať len pleťové krémy. Kozmetika Ryor ponúka aj iné formy prípravkov. Veď aby sme mohli našu pleť prekrvovať a následne vyživovať, potrebujeme ju najskôr vyčistiť a tonizovať. Ak si však na túto postupnosť krokov včas zvykneme, nezaskočia nás ani problémy s akné a neskôr ani unavená či vráskami posiata pleť.

Môžete preskočiť na koniec a nechať správu. Pinging je aktuálne nepovolený.

Nechajte správu


Warning: Undefined variable $user_ID in /data/e/4/e46f09ff-7b80-43f5-ae22-b5c34122c808/zdravoadobre.sk/web/wp-content/themes/HealthyLifestyle/comments.php on line 55


Warning: Undefined variable $return in /data/e/4/e46f09ff-7b80-43f5-ae22-b5c34122c808/zdravoadobre.sk/web/wp-content/themes/HealthyLifestyle/lib/features.php on line 11