Čo je jednoduchšie?

Dovoz potravín v veľkej diaľky a často zruinovaná malovýroba v susedstve, to je častý obrázok súčasného stavu zásobovania potravinami. Túto disproporciu a jej dopad nielen na zdravie (konzervácia potravín) ľudí, ale aj na ich peňaženky (náklady na dopravu a skladovanie) si uvedomuje stále viac a viac ľudí.

A stručné poukázanie na nelogičnosť takéhoto správania sa sa šíri aj sociálnymi sieťami a mailom. Nedávno pristál v mojej schránke takýto dokument (ďakujem Jaro), ktorý jednoducho a heslovite poukazuje na skutočnosť, ktorá nie je normálna. Tu je jeho znenie:

Je jednoduchšie?

a) vyťažiť ropu
b) doviesť ju do rafinérie
c) vyrobiť z nej naftu a hnojivá
d) rozviesť ich na farmy po svete
e) pohnojiť pôdu
f) odviesť úrodu do zahraničia
g) spracovať a zabaliť ju tam
h) zabalenú priviesť späť
i) kúpiť ju v Supermarkete
j) odviesť autom domov a zjesť

ako:

a) zájsť k miestnemu sedliakovi
b) kúpiť úrodu od neho a zjesť

Stručné a jasné otázky, odpovedať si musíte sami.

A ak chcete tento stav zmeniť, nie je nič jednoduchšie. Netreba burcovať proti nadnárodným korporáciám, bojovať proti obchodným reťazcom. Stačí tan nenakupovať to, čo si môžeme kúpiť vo vedľajšej dedine. A nevravte mi, že nemáte známeho, ktorý nepozná niekoho na dedine, čo chová prasce či sliepky, pestuje zeleninu alebo zemiaky.

Keď sedliak nepredá úrodu, nebude mať peniaze na nákup vecí, ktoré vyrábate vy. Je to jednoduché.

Zdieľajte tento článok a pošlite ho priateľom. Pomôžete sebe, im aj susedom.

Môžete preskočiť na koniec a nechať správu. Pinging je aktuálne nepovolený.

Nechajte správu


Warning: Undefined variable $user_ID in /data/e/4/e46f09ff-7b80-43f5-ae22-b5c34122c808/zdravoadobre.sk/web/wp-content/themes/HealthyLifestyle/comments.php on line 55


Warning: Undefined variable $return in /data/e/4/e46f09ff-7b80-43f5-ae22-b5c34122c808/zdravoadobre.sk/web/wp-content/themes/HealthyLifestyle/lib/features.php on line 11