Ppríspevky označené ‘bylinky’

Bylinky nie sú nožnice

Nepodozrievam vás, že by ste od seba nedokázali rozoznať kovové nožnice a živú zelenú rastlinku. Veta v nadpise článku nemá fyzikálny význam, ale jazykovedný. Hneď vysvetlím. Nožnice sú pomnožné podstatné meno. Sú to tie nožnice, neexistuje jedna nožnica. Ale „bylinky“ nie sú pomnožné podstatné meno, ale množné číslo podstatného mena „bylinka“. Znamená to, že existuje viacero druhov byliniek a každá rastie inde, inak, a inak sa používa odvar z nej. Neexistuje jedna univerzálna „bylinky zmes“. Na každý neduh tela aj mysle existuje v prírode okolo nás iný kvet, list či koreň. Prečo o tom píšem? (viac…)

Zelenina pestovaná na balkóne

Ľudia sú presvedčení, že pre zdravé stravovanie potrebujete vlastnú záhradu a zdravý životný štýl je podmienený pestovať si svoje plodiny a chovať svoje zvieratá. A hoci je ideálne bývať na dedine v rodinnom dome a mať veľký pozemok, tak nie je to jediná možnosť. Zdravo žiť a jesť svoju vlastnú zeleninu bez chémie môžete začať aj keď bývate iba v paneláku a k dispozícii máte iba balkón. Nie je to síce na úplnú sebestačnosť, ale je to prvý krok k zdravšiemu životu. Bez nákladných investícii naštartujete svoju cestu za zdravím pomocou zdravých potravín. Stačí využiť to, čo už doma dávno máte.
 
(viac…)

Prírodná kozmetika

Tiež vás občas pri pohľade na kozmetické regály napadne otázka, ako naše prababičky mohli existovať bez všetkých týchto prípravkov a pritom mali peknú a zdravú pleť? Využívali prírodnú kozmetiku zo svojej záhradky a okolie domu. Poznali účinky jednotlivých bylín a ďalších prírodných zdrojov na zdravie aj krásu a používali prípravky z nich. Prírodná kozmetika je aj dnes dostupná.
(viac…)

Denaturát nepatrí na stôl

Myslíte si, že vás podozrievam z pitia denaturovaného liehu? Tak ste úplne vedľa. Každý rozumný človek vie, že alkohol z drogérie, technický lieh alebo aj denaturovaný lieh, nie je na pitie, teda konzumáciu človekom. Hoci sa medzi ľuďmi tradujú rôzne povedačky o alpe alebo okene. O vás, svojich čitateľoch viem, že by ste takúto vec nikdy neprehltli. No napriek tomu musím konštatovať, že v jednom televíznom programe ku konzumácii denaturátu nabádali!
(viac…)


Warning: Undefined variable $return in /data/e/4/e46f09ff-7b80-43f5-ae22-b5c34122c808/zdravoadobre.sk/web/wp-content/themes/HealthyLifestyle/lib/features.php on line 11