Koniec mastným vlasom či lupinám

Vlasy sú našou korunou krásy. Aj preto všetci chceme, aby vyzerali naozaj dokonale. No len málokto má také šťastie, že jeho vlasy netrpia žiadnou chybičkou. Medzi tie najčastejšie patrí nadmerné mastenie či výskyt lupín. Prečo tieto problémy vznikajú a ako sa ich môžete efektívne zbaviť?

Je potrebné znížiť tvorbu mazu

Pri každom vlasovom korienku sa nachádza aj žľaza, ktorá produkuje maz. Ten je dôležitý, pretože bez neho by vlas nemal dostatočnú výživu, bol by vysušený a veľmi ľahko sa zlomil. Zlom však nastáva vtedy, keď mazové žľazy pracujú nadmerne a maz sa stáva nepriateľom. Príčin takéhoto zvratu je hneď viacero. Od genetických faktorov, stresu, vyčerpanosti, hormonálnej nerovnováhy, zlých podmienok prostredia či zlej kozmetiky. Vtedy treba začať používať správny šampón na mastné vlasy, ktorý zníži produkciu kožného mazu. Zabudnite však na povery, že čím viac si budete vlasy umývať, tým sa budú rýchlejšie mastiť. Aj profesionálni kaderníci vám povedia, že vlas si sám svojim vzhľadom povie, kedy ho treba umyť. A keď je na pohľad mastný, treba neodkladne konať.

kawar-sampon-na-mastne-vlasy

S lupinami zatočí šampón s obsahom minerálov

Mastné vlasy bývajú často spojené s tvorbou lupín. Ich výskyt je podmienený prítomnosťou kvasiniek na pokožke hlavy, ktoré spôsobujú rýchlejšie opotrebovanie a zároveň tvorbu kožných buniek, ktoré sa odlupujú vo forme nepríjemných lupín. Lupiny sú jednak zdravotným, no najmä spoločenským problémom výrazne zhoršujúcim kvalitu života jednotlivca. Ak preto na sebe spozorujete výskyt lupín, je nutné ihneď konať. Kvasinky dokážu účinne zlikvidovať okrem chemických látok aj minerály. Šampón proti lupinám s výťažkami z Mŕtveho mora preto vykazuje vysokú účinnosť. Okrem anorganických solí obsahuje aj výťažok z rias, ktoré v kombinácií vedú k postupnému zníženiu tvorby lupín a upokojeniu podráždenej pokožky hlavy. Zároveň vlasy zanecháva hebké, jemné a na pohľad atraktívne.

Ak aj vy hľadáte šampóny na mastné vlasy či lupiny, navštívte internetový obchod Maxcare.sk zameraný najmä na prírodnú kozmetiku.

Môžete preskočiť na koniec a nechať správu. Pinging je aktuálne nepovolený.

Nechajte správu


Warning: Undefined variable $user_ID in /data/e/4/e46f09ff-7b80-43f5-ae22-b5c34122c808/zdravoadobre.sk/web/wp-content/themes/HealthyLifestyle/comments.php on line 55


Warning: Undefined variable $return in /data/e/4/e46f09ff-7b80-43f5-ae22-b5c34122c808/zdravoadobre.sk/web/wp-content/themes/HealthyLifestyle/lib/features.php on line 11