S jarou končí lyžovačka

Ľudské telo je stavané na pohyb a vysedávanie mu veľmi nesvedčí. Hoci si po práci či inej aktivite treba odpočinúť, pohyb zdravému telu robí dobre a udržiava ho vo forme. Aj preto ľudia duševne pracujúci tak radi vyhľadávajú športové aktivity, ktorými vypĺňajú svoj voľný čas. Ktorý šport je vhodný pre obdobie jari?

Prechod medzi zimou a letom je charakterizovaný nestálosťou počasie, častými zrážkami a často sa meniacimi teplotami vzduchu. Jeden deň sú teploty nad nulou a už o dva dni sa potíme v jarnom slnku v krátkych rukávoch. Jeden deň potrebujeme čižmy, na druhý deň bez problémov sa po meste prejdeme v ľahkých botaskách. Nedávno sme lyžovali a teraz sa chystáme na výlet na horkom bicykli.

Nech robíte akýkoľvek šport, dôležité je správne sa obliecť podľa aktuálnej poveternostnej situácie. Nepodceniť vlhkosť a zrážky ani meniace sa teploty vzduchu počas dňa. Keď k tomu pridáte pravidelný pitný režim a nezabudnete sa včas najesť, môžete športovať aj v sychravých jarných dňoch a žiadne nebezpečenstvo vám nehrozí.

skier

Nesmiete však zabudnúť na športové vybavenie, ktoré už nepoužívate. Nestačí odložiť dámske lyže alebo lyžiarky do komory a začať sa venovať bicyklu. Lebo keď sa opäť vystriedajú ročné obdobia, nemuseli by ste nájsť svoje športové vybavenie v najlepšej kondícii. Oplatí sa venovať trochu času očisteniu športového náradia a oblečenia, opraviť drobné poškodenia alebo zveriť ho do rúk špecializovanému servisu. Pretože keď sa horúce leto skončí a opäť začnú klesať teploty, do komory príde bicykel, lopty a budete sa chcieť opäť venovať zimným športom. Nech vám zimné radovánky neskazí pohľad na nepoužiteľné náčinie.

A ak už teraz vidíte, že vaše lyže nesú známky vašich radovánok na snehu, využite výhodný nákup na koniec sezóny. Začiatkom zimy svoje lyže ako keď nájdete.

Môžete preskočiť na koniec a nechať správu. Pinging je aktuálne nepovolený.

Nechajte správu