Ppríspevky označené ‘tréning’

S jarou končí lyžovačka

Ľudské telo je stavané na pohyb a vysedávanie mu veľmi nesvedčí. Hoci si po práci či inej aktivite treba odpočinúť, pohyb zdravému telu robí dobre a udržiava ho vo forme. Aj preto ľudia duševne pracujúci tak radi vyhľadávajú športové aktivity, ktorými vypĺňajú svoj voľný čas. Ktorý šport je vhodný pre obdobie jari? (viac…)

Ako si zalyžovať dobre a lacno

K zdravému životnému štýlu patrí nie len správna životospráva, výber potravín bez zbytočnej chémie a neprejedanie sa, ale tiež primeraný pohyb. Telesný pohyb primeraný hmotnosti, zdravotnému stavu a tiež aktuálnej fyzickej kondícii. Pre niekoho je to len prechádzka, pre iného horské túry, v zime je aktuálne lyžovanie. Snehová pokrývka umožňuje jednak na bežkách spoznávať nie len svoje schopnosti, ale aj krajinu, zasnežené svahy lákajú vyskúšať si slalom či zjazd s priateľmi. (viac…)

Tenis – spojenie fyzičky, psychiky a zábavy

Ľudia, ktorí milujú šport v akejkoľvek podobe si môžu za svoj koníček zvoliť aj tak obľúbený tenis. A prečo by aj nie, veď sa tým dá spojiť fyzička, psychika aj veľká zábava. Je však potrebné si najskôr určiť cieľ svojho snaženia. Či tenis chcete hrať iba rekreačne či dokonca profesionálne.
(viac…)

Ako sa správne vážiť

Vedieť sa správne odvážiť, keď chudneme, je dôležité nielen z estetického ale aj zdravotného hľadiska. Nejde pritom len o presnosť váženia, ale predovšetkým o to, čo vážime. Pretože osemdesiat kíl u zápasníka má iné zloženie, než osemdesiat kíl ženy z kancelárie. Ak chcete schudnúť správne a zdravo, mali by ste používať váhu s telesnou analýzou. (viac…)

Na novú sezónu poriadny horský bicykel

Že si kúpime nové bicykle na novú sezónu už hovorím nejaký ten piatok. Lenže keď tie staré sú stále ešte dobré, starám sa o to moje aj o bicykel priateľky a stále nás dovezú na tie najkrajšie miesta v krajine. Ale tento rok si naozaj nový bicykel vyberiem. Láka ma vyskúšať iný rozmer, ako 26 palcov a snáď by som si už zaslúžil aj odpruženú prednú vidlicu. (viac…)

Prečo Halina Pawlowská nemôže schudnúť

Halina Pawlowská je známa česká moderátorka, zabávačka, herečka, spisovateľka a kto vie, čo všetko ešte. Najviac ju asi preslávili jej kilogramy a jej postoj k nim. A to, že často vystupuje v televízii s teóriou, čo by mal človek jesť a ako by sa dalo schudnúť. Preslávil ju jej výrok: „Co bych snědla, abych zhubla“.
(viac…)

Hlavne sa hýbte

Myslíte si, že vaša postava je daná geneticky? Možno tak výška kostry. Ale to, čo ju obaľuje, často nemá s genetikou nič spoločné. Za to si môžeme sami tým, čo robíme a ako to robíme. Alebo skôr tým, čo nerobíme. Ani vám sa nepáči to, čo vidíte v zrkadle? Trápi vás nadváha? Rozhodli ste sa zmeniť svoj jedálny lístok, aby ste schudli? To všetko je fajn, ale samé to na zmenu nestačí.
(viac…)


Warning: Undefined variable $return in /data/e/4/e46f09ff-7b80-43f5-ae22-b5c34122c808/zdravoadobre.sk/web/wp-content/themes/HealthyLifestyle/lib/features.php on line 11