Na novú sezónu poriadny horský bicykel

Že si kúpime nové bicykle na novú sezónu už hovorím nejaký ten piatok. Lenže keď tie staré sú stále ešte dobré, starám sa o to moje aj o bicykel priateľky a stále nás dovezú na tie najkrajšie miesta v krajine. Ale tento rok si naozaj nový bicykel vyberiem. Láka ma vyskúšať iný rozmer, ako 26 palcov a snáď by som si už zaslúžil aj odpruženú prednú vidlicu.

Lákajú ma horské bicykle Trek. Ale musím uznať, že niečo do seba majú i horské bicykle Cannondale. Najradšej by som ich mal všetky, ale na to nemám dosť veľkú pivnicu 😀 Takže budem musieť prejsť tú etapu porovnania jednotlivých typov a vybrať pre seba i priateľku ten najvhodnejší. U nej je to o to ťažšie, že vyžaduje pre ľahké nastupovanie nízky rám.

Ako prvý ma zaujal Trek X-CALIBER 8 blue. Duralový rám s prednou vidlicou, pruženie až 100 mm, čo pre svoje výjazdy nepotrebujem. Páči sa mi 9 rýchlostí vzadu a ľahký duralový rám. Kotúčové hydraulické brzdy ale nie sú pre moje rekreačné jazdenie nevyhnutné. Ale vybavenie komponentami SRAM je skvelé. A veľké kolesá ľahko prekonávajú nerovnosti nespevnených ciest.

bikerka

O niečo menšie kolesá má bicykel Giant Talon 27.5 1 LTD Black. 3 × 10 rýchlostí dopĺňajú opäť hydraulické kotúčové brzdy, aby išlo nielen rýchlo jazdiť, ale aj rýchlo zastaviť. 100 mm odpruženie prednej vidlice a ľahký duralový rám iste ponúkne skvelé výlety do prírody.

Keď už ale porovnávam ponuky nových bicyklov, nemôžem opomenutý bicykel SCOTT Aspect 740. Dvadsať sedem rýchlostí doplnených hydraulickými kotúčovými brzdami a opäť 100 mm odpruženou prednou vidlicou. Duralový rám je štandard, rovnako ako kvalitné komponenty Shimano.

v prirode

Zrak mi padol aj na bicykel Cannondale Scalpel 29 Carbon 2, ale to je asi na mňa až príliš hi-tech bicykel. Celoodpružený bicykel má uhlíkový rám, ktorý je veľmi ľahký a pevný, komponenty Mavic mu dodávajú šmrnc a tridsať rýchlostí … Kedy by som ich všetky využil? Odpružená vidlica a kotúčové brzdy hydraulické, aby som tiež bezpečne zastavil.

Vybrať si nový bicykel nie je zrovna ľahké v tej širokej ponuke. Napísať by som o bicykloch mohol ešte veľa, je to moja veľká záľuba, ale na to mám miesto na inom svojom blogu.

Môžete preskočiť na koniec a nechať správu. Pinging je aktuálne nepovolený.

Nechajte správu


Warning: Undefined variable $user_ID in /data/e/4/e46f09ff-7b80-43f5-ae22-b5c34122c808/zdravoadobre.sk/web/wp-content/themes/HealthyLifestyle/comments.php on line 55


Warning: Undefined variable $return in /data/e/4/e46f09ff-7b80-43f5-ae22-b5c34122c808/zdravoadobre.sk/web/wp-content/themes/HealthyLifestyle/lib/features.php on line 11