Ppríspevky označené ‘šport’

TOP športové aktivity na leto ponúkajú aj vnútorné ihriská pre deti

Leto sa nezadržateľne blíži a spolu s ním aj letné prázdniny, ktoré milujú snáď všetky deti bez
rozdielu. Pre nás rodičov neraz predstavujú výzvu, ako im vyplniť voľný čas. Prázdniny u starých
rodičov, dovolenka v horách či pri mori, jednodňové výlety do známych slovenských miest na bicykli,
turistika do neďalekých hôr či rodinné grilovačky zaberú slušnú časť voľného času našich najmenších.
Čo však s chvíľami, keď sa deťom zažiada niečo naozaj akčné a vonku je daždivo?
 

(viac…)

Deti na trampolíne

Keď sme kupovali svoju záhradu, plánovali sme nielen zeleninové záhony a ovocný sad. Naším cieľom bolo tiež získať miesto pre oddych od ruchu mesta a priestor, kde sa budú bezpečne cítiť aj malé deti. V našom prípade budúcej vnúčatá. Stále mám v pamäti, ako som rád chodil k babičke na Vysočinu, ako sme preliezali záhradu a sledoval svet z výšok ovocných stromov. Tak si predstavujem detský raj.
(viac…)

Klimatizácia do bytov

Keď je človek zdravý a chodí každý deň do práce, neuvedomuje si, ako horúco môže byť v panelákovom byte počas dňa. V kancelárii funguje klimatizácia a po návrate domov už slnko nepáli tak silne, že by sa nedalo vyvetrať a pustiť dnu chladný čerstvý vzduch. Iná situácia nastane, ak uprostred leta ostanete doma pre nemoc či úraz. Horúčava vám na pohode nepridá. Riešenie je pritom celkom jednoduché. (viac…)

Ako cibuľa? Dnes sa obliekame inak.

Svoje telo pred chladom musíme chrániť oblečením. Inak nám hrozí nebezpečenstvo od jednoduchého prechladnutia po vážne zdravotné komplikácie a to nikto nechceme. V minulosti bolo osvedčenou metódou, ako sa brániť zime, naobliekať sa do niekoľkých vrstiev oblečenia, takzvane „na cibuľu“. S príchodom nových materiálov už táto rada neplatí. Aký zvoliť odev do chladu, aby nás chránil, no neobmedzoval? (viac…)

S jarou končí lyžovačka

Ľudské telo je stavané na pohyb a vysedávanie mu veľmi nesvedčí. Hoci si po práci či inej aktivite treba odpočinúť, pohyb zdravému telu robí dobre a udržiava ho vo forme. Aj preto ľudia duševne pracujúci tak radi vyhľadávajú športové aktivity, ktorými vypĺňajú svoj voľný čas. Ktorý šport je vhodný pre obdobie jari? (viac…)

Doprajte lyžovačku svojím deťom

Deti nás vedia vždy uchvátiť svojou bezprostrednosťou. Keď vonku padá sneh, my vidíme šmýkajúce sa auto na ceste, oni veselú guľovačku. Kde my tušíme problémy, ono vidia zábavu. Kde oni sa tešia na lyžovačku, dospelí vidíme vysoké náklady na radovánky. Ale nemusí to byť vždy tak, keď viete, kde nakúpiť. A teraz máte možnosť výhodne nakúpiť lyžiarsku výstroj aj v Košiciach. (viac…)

Ako si zalyžovať dobre a lacno

K zdravému životnému štýlu patrí nie len správna životospráva, výber potravín bez zbytočnej chémie a neprejedanie sa, ale tiež primeraný pohyb. Telesný pohyb primeraný hmotnosti, zdravotnému stavu a tiež aktuálnej fyzickej kondícii. Pre niekoho je to len prechádzka, pre iného horské túry, v zime je aktuálne lyžovanie. Snehová pokrývka umožňuje jednak na bežkách spoznávať nie len svoje schopnosti, ale aj krajinu, zasnežené svahy lákajú vyskúšať si slalom či zjazd s priateľmi. (viac…)

Lyžovanie pre deti aj dospelých

Kým pre mladých ľudí je telesná zdatnosť samozrejmosťou, pre starších je to otázka pravidelného tréningu. Telesné cvičenia a šport nie len otužujú telo a udržiavajú dobrý zdravotný stav, ale pomáhajú udržiavať aj dobrú náladu. Nie nadarmo sa hovorí, že v zdravom tele je zdravý duch. Preto by sme sa mali športu venovať po celý život a vždy si nájsť popri práci chvíľu na utuženie svojho zdravia. V zime je vhodným športom lyžovačka na svahu, športovať môže spolu celá rodina. (viac…)

Tenis – spojenie fyzičky, psychiky a zábavy

Ľudia, ktorí milujú šport v akejkoľvek podobe si môžu za svoj koníček zvoliť aj tak obľúbený tenis. A prečo by aj nie, veď sa tým dá spojiť fyzička, psychika aj veľká zábava. Je však potrebné si najskôr určiť cieľ svojho snaženia. Či tenis chcete hrať iba rekreačne či dokonca profesionálne.
(viac…)

Ako sa správne vážiť

Vedieť sa správne odvážiť, keď chudneme, je dôležité nielen z estetického ale aj zdravotného hľadiska. Nejde pritom len o presnosť váženia, ale predovšetkým o to, čo vážime. Pretože osemdesiat kíl u zápasníka má iné zloženie, než osemdesiat kíl ženy z kancelárie. Ak chcete schudnúť správne a zdravo, mali by ste používať váhu s telesnou analýzou. (viac…)


Warning: Undefined variable $return in /data/e/4/e46f09ff-7b80-43f5-ae22-b5c34122c808/zdravoadobre.sk/web/wp-content/themes/HealthyLifestyle/lib/features.php on line 11