Lyžovanie pre deti aj dospelých

Kým pre mladých ľudí je telesná zdatnosť samozrejmosťou, pre starších je to otázka pravidelného tréningu. Telesné cvičenia a šport nie len otužujú telo a udržiavajú dobrý zdravotný stav, ale pomáhajú udržiavať aj dobrú náladu. Nie nadarmo sa hovorí, že v zdravom tele je zdravý duch. Preto by sme sa mali športu venovať po celý život a vždy si nájsť popri práci chvíľu na utuženie svojho zdravia. V zime je vhodným športom lyžovačka na svahu, športovať môže spolu celá rodina.

Pravidelná fyzická aktivita je dôležitá najmä pre ľudí, ktorí trávia mnoho času posediačky. Či už dospelí v kanceláriách alebo mládež v školách. Šport sa stáva prevenciou chorôb. V nadšení, ktoré prejavujeme na zasneženom svahu by sme ale nemali zabúdať, že sa musíme správne obliecť, aby sme neprechladli. Dobrou voľbou je funkčná bielizeň, ktorá sa postará o odvod potu z pokožky bez pocitu chladu, ochranu pred vetrom a mrazom zabezpečia zase lyžiarske bundy a lyžiarske nohavice. Oboje potom vo výrazných farebných kombináciách zviditeľňuje naše postavy na svahu. Tak isto aj my ľahšie uvidíme iných lyžiarov a vyhneme sa im pri rozdielnych rýchlostiach zjazdu.

ski-junior

Dobrá viditeľnosť je osobitne dôležitá pri našich deťoch. Tým, že sú nižšej postavy, predstavujú menšie a horšie viditeľné objekty na bielom svahu a sami majú kvôli nižšej postave horšiu viditeľnosť do diaľky na iných lyžujúcich sa. Mali by na to myslieť ich rodičia a keď im kupujú detské lyže a výstroj, voliť naozaj pestré farby pre bundy a lyžiarske prilby. Tým ich ochránia pred nehodami a v prípade pádu dobrá výstroj ochráni deti pred úrazmi.

Lyžovanie je krásny šport, ktorý utuží naše zdravie. Je vhodný pre celú rodinu a keď vhodne zvolíte výbavu pre seba aj svoje deti, strávite spolu veľa krásnych chvíľ, na ktoré budú potomkovia ešte dlho spomínať.

Môžete preskočiť na koniec a nechať správu. Pinging je aktuálne nepovolený.

Nechajte správu


Warning: Undefined variable $user_ID in /data/e/4/e46f09ff-7b80-43f5-ae22-b5c34122c808/zdravoadobre.sk/web/wp-content/themes/HealthyLifestyle/comments.php on line 55


Warning: Undefined variable $return in /data/e/4/e46f09ff-7b80-43f5-ae22-b5c34122c808/zdravoadobre.sk/web/wp-content/themes/HealthyLifestyle/lib/features.php on line 11