7 dôvodov, prečo sa oplatí do nového roku vykročiť zdravo

„Začnem jesť zdravo! Ale zostáva mi ešte trochu cukroviniek, tak snáď od budúceho týždňa.“ Ak sa v tom spoznávate, prečítajte si náš zoznam 7 dôvodov, prečo sa zdravá strava oplatí. Odkladanie vás už určite lákať nebude.
 

   1. Udržíte si bystrý mozog

Vyprážané jedlá z fastfoodov, alkohol a cigarety. Tým všetkým pomaly zabíjate mozgové bunky. Mozgu naopak prospievajú polyfenoly, ktoré obsahujú čučoriedky, jablká a hrozno.

  1. Ochránite srdce

Na choroby srdca a obehovej sústavy zomiera každý druhý Slovák. V cievach sa totiž v priebehu života usadzuje cholesterol, ktorý môže raz krvné riečisko úplne upchať. Dobrou prírodnou prevenciou sú paradajky, ktoré obsahujú lykopén.

  1. Budete štíhlejší

Vedľajším efektom zdravého životného štýlu je štíhla figúra. Ak totiž chcete schudnúť, záleží podľa uznávaných trénerov z 80% na tom, čo jete a len z 20% na tom, ako cvičíte.

  1. Získate dostatok energie

Cukry zo sladkostí sa rýchlo vstrebú do krvi a vy pocítite príval energie. Rovnako tak rýchlo ale vyprchajú a vy si musíte dať ďalšiu sladkosť. Naopak vláknina obsahuje cukry, ktoré sa vstrebávajú pomalšie a vďaka tomu človek necíti energetický prepad.

eujuicers.sk

  1. Oddialite vrásky

Strava plná zeleniny a vitamínov prospieva pleti. Napríklad topmodelka Helena Houdová prešla úplne na surovú stravu. Pochvaľuje si, že jej zmizli vrásky.

  1. Vyhnete sa rakovine

Na rakovinu zatiaľ zaručený liek neexistuje, a preto je dobré staviť na prevenciu. V nej hrá veľkú úlohu zdravý životný štýl. Ak začnete jesť viac ovocia a zeleniny, znížite riziko rakoviny hrubého čreva, pažeráka a žalúdka.

  1. Budete menej chorí

Už vás neskolí každý bacil, ktorý „preletí“ okolo. Z ovocia a zeleniny prijmete dostatok vitamínov a vaša imunita si dobre poradí s každým narušiteľom.

zeleninové šťavy

Pripravte si vitamínové nápoje

Nedokážete si predstaviť, že každý deň zjete odporúčaných 5 porcií ovocia a zeleniny? Skúste si ovocie odšťaviť! Všetky prospešné látky vypijete v jednom pohári.

Najlepšie sú šnekové odšťavovače ako Enzyme Juicer, ktoré lisujú pri veľmi nízkych otáčkach. Vďaka tomu sa šťava nezahreje a nedôjde tak k strate vitamínov. Navyše je čistenie prístroja veľmi jednoduché.

Môžete preskočiť na koniec a nechať správu. Pinging je aktuálne nepovolený.

Nechajte správu


Warning: Undefined variable $user_ID in /data/e/4/e46f09ff-7b80-43f5-ae22-b5c34122c808/zdravoadobre.sk/web/wp-content/themes/HealthyLifestyle/comments.php on line 55


Warning: Undefined variable $return in /data/e/4/e46f09ff-7b80-43f5-ae22-b5c34122c808/zdravoadobre.sk/web/wp-content/themes/HealthyLifestyle/lib/features.php on line 11