Ako získať a udržať si zdravie

V živote sú veci tak samozrejmé, že im venujeme pozornosť, až keď o ne prídeme. Bohužiaľ patrí medzi ne aj naše vlastné zdravie. Veľmi sa o neho nestaráme, ak nás nič nebolí, a dávame mu zabrať tým, ako žijeme a čo všetko jeme a pijeme. Keď sa objaví v tele nerovnováha a prepukne choroba, snažíme sa následky dlhodobého zanedbávania riešiť čo najrýchlejšie a siahame po tabletkách. Existujú však aj šetrnejšie metódy, ako si prinavrátiť zdravie a udržať si ho.
 

 

Tak ako sme si zdravie nesprávnou stravou ničili postupne a pomaly, podobne je to aj s jeho obnovením. Nič nejde uponáhľať a liečenie pomocou byliniek a látok obsiahnutých v zdravej strave je možno pomalšie, zato ale stabilnejšie. Možno si z detstva pamätáte, ako nám rodičia dávali piť rybí tuk alebo varili harmanček alebo čaj z iných bylín. Nie vždy chutili dobre, ale zakaždým účinkovali na náš organizmus a dodávali mu potrebné vitamíny a stopové prvky.

Najväčším problémom dnešnej doby je rýchle životné tempo, kedy si nemáme čas poriadne oddýchnuť a zregenerovať svoj organizmus, a priemyselne vyrábané potraviny, v ktorých sú kvôli dosiahnutiu nízkej ceny nahrádzané výživové látky náhradami a dochucovadlami. Potom sa nikto nemôže čudovať, že keď jeho telo nedostáva čo potrebuje, že chorľavie. Istým spôsobom riešenia tohto stavu je doplňovanie potrebných látok výživovými doplnkami, lepším ale dôsledný výber potravín alebo hotových jedál v reštauráciách tak, aby sme obnovili prirodzenú rovnováhu nášho tela a dosiahli vyššiu výkonosť organizmu bez podporných prostriedkov.

bylinky

K tomu však potrebujeme poznať, ako naše telo funguje a ako sa prejavuje nedostatok jednotlivých vitamínov, stopových prvkov alebo základných surovín v jedle. A ako tiež prospievajú nášmu zdraviu v prírode dostupné látky vo forme bylín, ovocia a zeleniny. Voľne rastúce trnky, šípky alebo hloh možno nie sú tak exotické, ako ovocie na pultoch supermarketov. Na druhej strane majú pre naše zdravie ďaleko vyšší prínos a nič nás nestoja. Aj prechádzka za účelom ich zberu v prírode bude súčasťou nášho ozdravného procesu. Čerstvé alebo sušené byliny a liečivé rastliny pomáhajú udržiavať naše zdravie.

Môžete preskočiť na koniec a nechať správu. Pinging je aktuálne nepovolený.

Nechajte správu


Warning: Undefined variable $user_ID in /data/e/4/e46f09ff-7b80-43f5-ae22-b5c34122c808/zdravoadobre.sk/web/wp-content/themes/HealthyLifestyle/comments.php on line 55


Warning: Undefined variable $return in /data/e/4/e46f09ff-7b80-43f5-ae22-b5c34122c808/zdravoadobre.sk/web/wp-content/themes/HealthyLifestyle/lib/features.php on line 11