Ako ušetriť so zdravou stravou

Máte pocit, že hoci kupujete potraviny v overených obchodoch, kontrolujete si dátumy spotreby a robíte všetko pre to, aby ste jedli pravidelne, stále sa necítite zdravotne v poriadku a musíte si kupovať výživové doplnky alebo lieky? Nemáte dosť sily pracovať celý deň a potom sa venovať koníčkom či rodine? Ste popoludní unavení a najradšej by ste si na chvíľu ľahli?


Za potraviny miniete kopu peňazí a ďalšiu kopu za lieky a podporné prostriedky. Zdá sa vám to v poriadku? Lieky by sa mali užívať na akútne stavy. Teda na odstránenie náhleho problému, nie na dlhodobé udržiavanie stavu. Ak ich musíte jesť trvale, niečo nie je dobre s vaším stravovaním.

Najčastejším problémom ne nepravidelné stravovanie s výhovorkami na to, že nemáme čas alebo musíme pracovať. No ak si pokazíte zdravie, tak potom zistíte, čo je to nemať na nič čas. Preto by ste si vždy mali nájsť čas, malú chvíľu, aby ste zjedli svoju porciu jedla. Každé tri až päť hodín. Ak totiž celý deň nič nejete a večer sa napráskate, svojmu telesnému zdraviu vôbec neprospievate a na vašej figúre je to znať.

Druhým problémom býva nevhodné zloženie stravy. Najmä rôzne polotovary a rýchle jedlá neobsahujú rovnomerne všetky zložky stravy, ktorú človek potrebuje. Naopak obsahujú priveľa tuku, soli a často fruktózový sirup, ktorý je oveľa účinnejší, ako obyčajný cukor, ale aj oveľa lacnejší (pre výrobcu). Priveľa tohto rýchleho cukru nás síce rýchlo zasýtia, ale aj rýchlo vyhladneme.

Cukry naše telo potrebuje, ale takzvané pomalé. Získame ich napríklad zo zemiakov, cestovín, chleba, ovocia. Zelenina poskytne telu nie len vodu, ale aj vlákninu, ktorá prečistí naše črevá a zlepší tak trávenie. Potom si môžete odpustiť „zázračné“ pilulky na trávenie a proti nadúvaniu.

Je mnoho možností, ako sa vrátiť k prirodzenej strave našich starých rodičov, bez tabletiek a kvapiek. Ak to skúsite, uvidíte, že nie len ušetríte na liekoch, ale sa aj výrazne lepšie budete cítiť a viacej budete vládať.

Môžete preskočiť na koniec a nechať správu. Pinging je aktuálne nepovolený.

Nechajte správu


Warning: Undefined variable $user_ID in /data/e/4/e46f09ff-7b80-43f5-ae22-b5c34122c808/zdravoadobre.sk/web/wp-content/themes/HealthyLifestyle/comments.php on line 55


Warning: Undefined variable $return in /data/e/4/e46f09ff-7b80-43f5-ae22-b5c34122c808/zdravoadobre.sk/web/wp-content/themes/HealthyLifestyle/lib/features.php on line 11