Ppríspevky označené ‘lieky’

Bolesť treba vyriešiť, nie potlačiť

Možno aj vy patríte k ľuďom, ktorí občas trpia nejakými bolesťami. Drobné poranenie nie je ničím výnimočným pri práci v záhrade alebo dielni. Úraz pri športe je dielom okamihu, keď na chvíľu poľavíme v pozornosti. Oveľa častejšie ale s pribúdajúcim vekom sa ozývajú bolesti chronické, spôsobené trvalou zmenou zdravotného stavu. Pre niekoho je normálnou občasná bolesť zubov, pre väčšinu ľudí je to viac či menej trvalá bolesť chrbáta alebo kĺbov. Pomôžu tabletky proti bolesti?
(viac…)

Hon na cholesterol

Cholesterol sa v posledných rokoch stal akýmsi fetišom. Sledujú ho manažéri, lekári, venuje sa mu literatúra aj odborná verejnosť. Magazíny o ňom píšu ako o najväčšom nepriateľovi človeka a ľudia sú ochotní podstupovať lekárske vyšetrenia, aby si nechali zmerali hladinu cholesterolu v krvi. Ako veľmi sa musíme cholesterolu báť?
(viac…)

Ako ušetriť so zdravou stravou

Máte pocit, že hoci kupujete potraviny v overených obchodoch, kontrolujete si dátumy spotreby a robíte všetko pre to, aby ste jedli pravidelne, stále sa necítite zdravotne v poriadku a musíte si kupovať výživové doplnky alebo lieky? Nemáte dosť sily pracovať celý deň a potom sa venovať koníčkom či rodine? Ste popoludní unavení a najradšej by ste si na chvíľu ľahli?
(viac…)

Tri dni s cibuľou

Tento poznáte? Vráti sa manželka z kúpeľov a nájde v kuchyni manžela takmer zasypaného kúskami rožkov. Tak sa ho pýta, čo sa stalo? A manžel odvetí: „Chcel som pripraviť žemľovku a v recepte je napísané: Krájajte tri dni staré rožky…“ Tak takto to s tou cibuľou nemyslím. Chcem napísať o vyliečení sa z nachladnutia pomocou cibule.
(viac…)


Warning: Undefined variable $return in /data/e/4/e46f09ff-7b80-43f5-ae22-b5c34122c808/zdravoadobre.sk/web/wp-content/themes/HealthyLifestyle/lib/features.php on line 11