Ppríspevky označené ‘spánok’

Bolesť treba vyriešiť, nie potlačiť

Možno aj vy patríte k ľuďom, ktorí občas trpia nejakými bolesťami. Drobné poranenie nie je ničím výnimočným pri práci v záhrade alebo dielni. Úraz pri športe je dielom okamihu, keď na chvíľu poľavíme v pozornosti. Oveľa častejšie ale s pribúdajúcim vekom sa ozývajú bolesti chronické, spôsobené trvalou zmenou zdravotného stavu. Pre niekoho je normálnou občasná bolesť zubov, pre väčšinu ľudí je to viac či menej trvalá bolesť chrbáta alebo kĺbov. Pomôžu tabletky proti bolesti?
(viac…)

6 tipov ako sa vyhnúť zimnej depresii a zlej nálade

Stromy bez lístia, hmla a prituhujúci mráz. Zimu nemá rád nikto, na niektorých ľudí ale pôsobí ešte horšie ako na iných. Ak aj vás v zime trápi zlá nálada alebo rovno depresie, máme pre vás tipy, ako sa týchto nevítaných spoločníkov zbaviť.

 

 

(viac…)

Máte radi svoju posteľ? Máme zlú správu, roztoče ju tiež milujú

Je tam tma, teplo a vlhko. Navyše jedla, čo hrdlo ráči. Presne tak si predstavujú svoj ​​raj roztoče. A dokonca ho už našli – vo vašom matraci. Ak chcete ich vyčíňaniu urobiť rázny koniec, každých 5 rokov je nutné ho vymeniť.

Ak si hovoríte, že máte doma čisto a roztoče u vás nehrozia, ste na omyle. Tíieo okom neviditeľné živočíchy sú takmer všadeprítomné a rodiny alergikov vám potvrdia, že zbaviť sa ich je nadľudská úloha. (viac…)

Aj kamionisti potrebujú oddych

Poznávanie ďalekých krajín, slnko zapadajúce za obzorom. Tak romantiku v šoférovaní nákladiaka dnes vidia len deti a diváci romantických filmov. Každodenná realita hustej premávky na cestách, termíny vykládok a množstvo dopravných a bezpečnostných predpisov, ktoré je pod hrozbou pokút potrebné dodržiavať, robia zo šoférovania tvrdý chlebíček. (viac…)

Postele z dreva

Ako malý chlapec som často chodieval na prázdniny k starkej na dedinu. Okrem stretnutí s prázdninovými kamarátmi som sa tešil na babičkine buchty so slivkovým lekvárom a ako budeme spať na starých drevených posteliach. Bolo to niečo iné, než naše moderné drevotrieskové postele doma. Aj keď boli staré, stále dobre slúžili, nikde nevŕzgali a vynikala na nich tá štruktúra pravého dreva. A nesmrdeli, ako tie bukasové.
(viac…)


Warning: Undefined variable $return in /data/e/4/e46f09ff-7b80-43f5-ae22-b5c34122c808/zdravoadobre.sk/web/wp-content/themes/HealthyLifestyle/lib/features.php on line 11