Máte radi svoju posteľ? Máme zlú správu, roztoče ju tiež milujú

Je tam tma, teplo a vlhko. Navyše jedla, čo hrdlo ráči. Presne tak si predstavujú svoj ​​raj roztoče. A dokonca ho už našli – vo vašom matraci. Ak chcete ich vyčíňaniu urobiť rázny koniec, každých 5 rokov je nutné ho vymeniť.

Ak si hovoríte, že máte doma čisto a roztoče u vás nehrozia, ste na omyle. Tíieo okom neviditeľné živočíchy sú takmer všadeprítomné a rodiny alergikov vám potvrdia, že zbaviť sa ich je nadľudská úloha.

Fakty o domácich roztočoch:

  • v 1 grame prachu ich je až 15 000,
  • nájdete ich v čalúnenom nábytku, kobercoch, záclonách a matracoch,
  • majú 8 nôh a patria do triedy pavúkovcov,
  • žijú niekoľko týždňov.

Výkaly roztočov sú silným alergénom

Roztoč v matraci sa najskôr nakŕmi šupinami vašej odumretej kože a potom trávi. A rovnako ako každé iné zviera i on vypudzuje. Výkaly v matraci uschnú a pri každom vašom pohybe sa rozvíria.

Matracetropico.sk - alergia na roztoče

Pri vdýchnutí, ktorému sa nedá takmer zabrániť, sa alergény dostanú do pľúc a citlivého jedinca výrazne podráždia. Medzi príznaky alergie na roztoče patria:

  • nádcha,
  • kašľanie,
  • svrbenie očí,
  • ekzém.

Hygienická životnosť matraca je 5 rokov

Nový matraci roztoče osídlia už za 3 mesiace a postupne ich populácia narastá. Zdravému človeku so silnou imunitou spočiatku nevadia. Roztočov však postupne pribúda a alergény sa začnú blížiť ku kritickej hranici. Preto sa väčšina odborníkov zhoduje, že po 5 rokoch skončí hygienická životnosť matraca a je potrebné ho vymeniť.

Matracetropico.sk - alergie na roztoče

Problémom je, že mnoho ľudí o hygienickej životnosti matraca vôbec nevie. Matrac menia až po 7-10 rokoch alebo v prípadoch, keď sa objavia znateľné preležaniny. Lenže to už niekoľko rokov každú noc vdychovali kritické množstvo roztočoch alergénov.

Keď kúpite výhodne, miniete za matrac zlomok ceny

Ak ste si práve uvedomili, že ste svoj matrac kupovali v roku 2010 a skôr, nemusíte zúfať. Stačí sa pozrieť po zľavách a výrazne ušetríte. Napríklad ortopedický český matrac Triker zoženiete teraz v akcii 2 za cenu 1.

Môžete preskočiť na koniec a nechať správu. Pinging je aktuálne nepovolený.

Nechajte správu


Warning: Undefined variable $user_ID in /data/e/4/e46f09ff-7b80-43f5-ae22-b5c34122c808/zdravoadobre.sk/web/wp-content/themes/HealthyLifestyle/comments.php on line 55


Warning: Undefined variable $return in /data/e/4/e46f09ff-7b80-43f5-ae22-b5c34122c808/zdravoadobre.sk/web/wp-content/themes/HealthyLifestyle/lib/features.php on line 11