Aj kamionisti potrebujú oddych

Poznávanie ďalekých krajín, slnko zapadajúce za obzorom. Tak romantiku v šoférovaní nákladiaka dnes vidia len deti a diváci romantických filmov. Každodenná realita hustej premávky na cestách, termíny vykládok a množstvo dopravných a bezpečnostných predpisov, ktoré je pod hrozbou pokút potrebné dodržiavať, robia zo šoférovania tvrdý chlebíček.

Preto v záujme bezpečnosti nie len vodičov, ale aj ostatných osôb, majú profesionálni vodiči zákonom predpísané časy, po ktoré maximálne môžu viesť nákladné auto a tiež majú zadefinované povinné prestávky. Zatiaľ čo niekoľko hodinovú pauzu môže šofér stráviť na benzínke pri káve a čítaní časopisu alebo sledovaní internetových stránok na notebooku, pri dlhej pauze je lepšie zastaviť sa na mieste, kde si človek môže nie len dať niečo dobré pod zub, ale aj sa vyspať v poriadnej posteli.

Kabíny nákladných áut, určených na prepravu na dlhé vzdialenosti, sú dnes vybavené lôžkom, kde sa šofér vyspí, ale spánok kdesi na preplnenom parkovisku, kde každú chvíľku nejaký kamión príde alebo odchádza, nie je skutočným oddychom. Ak má vodič dlhodobo vydržať záťaž diaľkových ciest s plným návesom za sebou, je lepšie si naplánovať dlhé povinné prestávky tak, aby sa uskutočnili napríklad v penzióne.

Veľký Krtíš leží na polceste medzi Košicami a Bratislavou, keď idete južným cestným ťahom. Je aj križovatkou ciest pre tých, ktorí smerujú zo severu, z Poľska cez Banskú Bystricu, na Budapešť a ďalej po Maďarsku na juh. Na začiatku mesta nájdete Penzión u vinára, azyl pre seba aj svoj kamión. Na vás tu čakajú domáce jedlá a oddych a relax. V príjemnom prostredí po dobrej večeri si skutočne oddýchnete v posteli a váš mnohokolesový tátoš zatiaľ odpočíva na veľkom parkovisku, kde nebudete mať ráno problémy s otáčaním a výjazdom na cestu.

penzionuvinara

Penzión u vinára leží pri ceste od východu na západ a asi kilometer od severojužného ťahu. Pri jeho hľadaní nemusíte blúdiť uličkami mesta, nemusíte sa vyhýbať úzkym miestam. Jednoducho prídete a zaparkujete, aby ste počas povinnej pauzy nabrali nových síl. Domáca kuchyňa vám iste zachutí a určite sa sem budete chcieť opäť vrátiť. Pokojné prostredie padne vhod rovnako dobre, ako kvalitné jedlá a na ďalšiu cestu vyrážate oddýchnutí na tele aj na duši.

Môžete preskočiť na koniec a nechať správu. Pinging je aktuálne nepovolený.

Nechajte správu


Warning: Undefined variable $user_ID in /data/e/4/e46f09ff-7b80-43f5-ae22-b5c34122c808/zdravoadobre.sk/web/wp-content/themes/HealthyLifestyle/comments.php on line 55


Warning: Undefined variable $return in /data/e/4/e46f09ff-7b80-43f5-ae22-b5c34122c808/zdravoadobre.sk/web/wp-content/themes/HealthyLifestyle/lib/features.php on line 11