Tri dni s cibuľou

Tento poznáte? Vráti sa manželka z kúpeľov a nájde v kuchyni manžela takmer zasypaného kúskami rožkov. Tak sa ho pýta, čo sa stalo? A manžel odvetí: „Chcel som pripraviť žemľovku a v recepte je napísané: Krájajte tri dni staré rožky…“ Tak takto to s tou cibuľou nemyslím. Chcem napísať o vyliečení sa z nachladnutia pomocou cibule.


Nachladnutie je bežné ochorenie, ktoré sa vám môže prihodiť, keď nie ste dostatočne oblečený do aktuálneho počasia alebo teploty v miestnosti, kde sa nachádzate. A samozrejme, keď nie ste dostatočne otužilý alebo máte slabú imunitu. Na jar alebo na jeseň časté ochorenie nie len detí, ale aj dospelých.

Mnoho ľudí túto chorobu prechodí tvrdiac, že si v práci nemôže zobrať dovolenku ani ísť na maródku. Nechcem o tom polemizovať, ale každý si k vám dovolí len toľko, koľko mu vy dovolíte. Mnoho ľudí v takejto situácii siahne po tabletke, ktorá sľubuje zmiernenie príznakov ochorenia. Že už nelieči chorobu, to je asi ľuďom jedno. A že takisto tieto tablety vlastne predĺžia dobu liečenia, asi tiež.

Ja som sa nedávno ocitol v takej situácii. Prechladol som. Zostal som doma, pil som bylinkové čajíky a nakrájal som si cibuľu. Nie do čaju, na tanierik. Nie k tlačenke, k posteli. Cibuľu nakrájanú na mesiačiky som si položil na nočný stolík, snažil soma celý deň doma oddychovať v posteli, zakrytý tenkým paplónom, aby som sa veľmi nepotil, ale ani aby mi nebola zima. Každé ráno som cibuľu vymenil.

cibule

Nie, že by som chcel fetovať vôňu cibule. V podstate som ani pre upchatý nos necítil jej arómu. Ale staré babky a dnešní liečitelia hovoria, že cibuľa dezinfikuje prostredie okolo nás a že v podstate vytiahne z nás všetky bacily. Neviem, vedecky som neskúmal mechanizmus jej účinku. Jedno je však pravda. O tri dni som sa cítil výrazne lepšie a o päť dní som bol opäť zdravý ako rybička. Bez jedinej tabletky.

Ja viem, som sviňa, nedal som zarobiť lekárom ani lekárňam, ktoré v tomto období čakali na moje peniaze, či už priamo alebo zo zdravotného poistenia. No mne je prednejšie moje vlastné zdravie, ako lekárnikova zahraničná dovolenka. Nech si zarobí inde a na inom.

Keď nabudúce vás zastihne nejaká choroba, porozmýšľajte, či sa nedá jej liečenie skrátiť a či vám naozaj ide o liečenie choroby alebo o vaše vyliečenie. V konečnom dôsledku, ide o vaše peniaze a vaše zdravie.

Môžete preskočiť na koniec a nechať správu. Pinging je aktuálne nepovolený.

Nechajte správu


Warning: Undefined variable $user_ID in /data/e/4/e46f09ff-7b80-43f5-ae22-b5c34122c808/zdravoadobre.sk/web/wp-content/themes/HealthyLifestyle/comments.php on line 55


Warning: Undefined variable $return in /data/e/4/e46f09ff-7b80-43f5-ae22-b5c34122c808/zdravoadobre.sk/web/wp-content/themes/HealthyLifestyle/lib/features.php on line 11