Obezita a bohatstvo

Pýtate sa, aké je súvislosť medzi nadváhou, obezitou a bohatstvom? Veľa ľudí si myslí, že bohatstvo spôsobuje obezitu. Že ľudia z dostatku a prebytku jedla priberajú. Chcete vedieť, kde je naozaj pravda? Stačí, keď sa rozhliadnete okolo seba.


Máte pocit, že tuční sú len ľudia bohatí? Skutočne? Nie je to skôr tak, že najväčšie percento ľudí s nadváhou je skôr u ľudí s nižšími príjmami? A že najbohatší ľudia, ktorých poznáte, len výnimočne sú obézni, no skôr sú štíhli?

Nie je bez zaujímavosti, že až do konca 19. storočia bola obezita problémom bohatých ľudí. A v čom bol rozdiel medzi bohatými a chudobnými? V tom, čo jedli. A keď v minulosti boli chudobní chudí a bohatí tuční a dnes je to naopak, v čom je medzi nimi rozdiel?

Dnes je to úplne rovnako, chudobní jedia úplne niečo iné, ako bohatí. To, čo v minulosti videli u bohatých na stoloch a závideli im ich bohatstvo, tak dnes sa snažia dobehnúť a vyrovnať svoj komplex a jedia to, čo v minulosti bohatí. A preto trpia rovnakými problémami, ako v minulosti trpeli oni.

No bohatí vedia svoje a už nejedia potraviny, ktoré im spôsobovali zdravotné problémy.

Môžete preskočiť na koniec a nechať správu. Pinging je aktuálne nepovolený.

Nechajte správu


Warning: Undefined variable $user_ID in /data/e/4/e46f09ff-7b80-43f5-ae22-b5c34122c808/zdravoadobre.sk/web/wp-content/themes/HealthyLifestyle/comments.php on line 55


Warning: Undefined variable $return in /data/e/4/e46f09ff-7b80-43f5-ae22-b5c34122c808/zdravoadobre.sk/web/wp-content/themes/HealthyLifestyle/lib/features.php on line 11