Chcete naozaj schudnuť?

Ak čítate rôzne magazíny, určite ste vybadali pravidelný trend. Pred rôznymi sviatkami sú plné rozličných receptov na všelijaké maškrty a po sviatkoch sa predháňajú, ktorý uverejní účinnejší recept na schudnutie. Diétu. Zaručený spôsob, ako schudnúť. Po zime do šiat, pred letom do plaviek. Snažia sa nám nahovoriť, že chudnutie je cyklický jav, striedaný pravidelným priberaním, podobne ako fázy Mesiaca. Ale je to naozaj tak, naozaj musíme podstupovať tie pravidelné tortúry chudnutia.


Dnes žijeme v prostredí prebytkov. Hoci to tak nevyzerá a mnohí zarábajú málo, potravín je všade dostatok. Môžeme polemizovať o ich kvalite, výživovej hodnote a obsahu cudzorodých látok, ako s stabilizátory, konzervanty, emulgátory, farbivá či dochucovadlá, ale je ich dosť. A my sa potom prejedáme.

Možno práve preto, že kupujeme lacné potravinárske výrobky s minimom výživových látok, nahrádzaných dochucovadlami a sladených fruktózovým sirupom, máme potom problém s nadváhou. Teda s hmotnosťou nad ideál. A samozrejme s telesnou výkonnosťou. Keď telu nedáme v potrave dosť výživy a energie, nemôžeme sa čudovať, že potom nevládzeme. A jesť nejaké lieky či výživové doplnky, aby nám dodali, čo v potrave nebolo, mi príde divné. Vám nie?

Práve v strave, kvalitných potravinách, je ukryté tajomstvo toho, ako každú chvíľu nechudnúť. Keď budete jesť striedmo, ale kvalitné potraviny bez chémie, nemusíte jesť veľa a nebudete priberať, pritom budete vitálni. A všetkým tým receptom na zníženie hmotnosti, diétam, sa budete môcť len smiať.

Nemusíte chudnúť. Stačí si udržiavať dobrú váhu. Stačí jesť menej, ale kvalitných potravín, ktoré vás zasýtia na dlhú dobu.

Môžete preskočiť na koniec a nechať správu. Pinging je aktuálne nepovolený.

Nechajte správu


Warning: Undefined variable $user_ID in /data/e/4/e46f09ff-7b80-43f5-ae22-b5c34122c808/zdravoadobre.sk/web/wp-content/themes/HealthyLifestyle/comments.php on line 55


Warning: Undefined variable $return in /data/e/4/e46f09ff-7b80-43f5-ae22-b5c34122c808/zdravoadobre.sk/web/wp-content/themes/HealthyLifestyle/lib/features.php on line 11