Klamať by ste mali poriadne

Nie, nechcem vás navádzať na to aby ste klamali alebo si vymýšľali. To som si len tak povzdychol pri sledovaní hobby relácie Postav dom zasaď strom na STV1. A spomenul som si, že ak niekto klame a nerobí to poriadne, skôr či neskôr to dopadne zle. Alebo to aspoň zle vyzerá.

To, že v tejto relácii sa občas vyskytne nejaký lapsus alebo pri dobre rade síce povedia, čo treba urobiť, len nepovedia ako, ako napríklad „šperk nalakujeme“ ale nikto nepovie, aký lak použiť, takže rada v podstate zbytočná, sme si už tak nejak zvykli. Tak isto aj na „hlášky“ rádobyVtipnej moderátorskej dvojice. Asi to patrí ku koloritu relácie.

Je jasné aj to, že relácia sa nakrúca v ateliéri, v nejakom štúdiu a tú „tvorivú dielňu“ to len imituje. Lenže to je taký problém, aby aj tá imitácia vyzerala aspoň trochu pravdivo? Stará dielenská lampa, vzadu masívne očkové kľúče a pohodené kladivo môžu pripomínať nejakú dielňu. Ale čo tá prázdna Marska?

Slovom „Marska“ sa označovala kedysi plechová skrinka s plastovými šuplíčkami na drobnosti, napríklad skrutky, matice, podložky, závlačky, klinčeky či červíky (kovové skrutky bez hlavy, napríklad do kľučiek), ktorá sa vešala na stenu. Marska umožňovala prehľadne ukladať všelijaké maličkosti a vďaka priehľadným plastovým šuplíčkom vždy bolo vidno, čo je v šuplíčkoch a koľko tam toho je. Názov dostala podľa českého výrobcu, družstva Mars. Predávala sa v dvoch veľkostiach.

Keď sa pozriete rádoby múdrejšej polovičke moderátorskej dvojice za chrbát, uvidíte tam modrú Marsku. Prázdnu.

Môžete preskočiť na koniec a nechať správu. Pinging je aktuálne nepovolený.

Nechajte správu


Warning: Undefined variable $user_ID in /data/e/4/e46f09ff-7b80-43f5-ae22-b5c34122c808/zdravoadobre.sk/web/wp-content/themes/HealthyLifestyle/comments.php on line 55


Warning: Undefined variable $return in /data/e/4/e46f09ff-7b80-43f5-ae22-b5c34122c808/zdravoadobre.sk/web/wp-content/themes/HealthyLifestyle/lib/features.php on line 11