Mne paradajku tak ľahko nepredajú

Väčšina ľudí je pri potravinách odkázaná na ponuku supermarketov a obchodov lokálnych predajcov. Ktorí zväčša majú tovar z rovnakých veľkoskladov. A zamrzí to hlavne pri zelenine a ovocí, keď namiesto produktov od pestovateľov alebo popri nich predávajú aj produkty z dovozu. Dlhá preprava si vyžaduje osobitné ošetrenie a predĺženie trvanlivosti, hoci by to bolo na úkor kvality a chuti. No ale kto zo zákazníkov to spozná? Ja určite áno!
 


Koncepcia hypermarketov a supermarketov je jednoduchá. Sústrediť na jednej ploche čo najväčšiu ponuku tovaru, aby zákazník nemal záujem skúšať viaceré obchody. A potom nemôže porovnávať kvalitu ponúkanej produkcie medzi nimi. Potom si už „vyberá“ len z toho, čo je na pulte. A pomaly zabúda, ako má vyzerať naozaj kvalitná a chutná povedzme paradajka.

úroda zeleniny

Celé leto a jeseň nemám záujem kupovať zeleninu a ovocie v obchode, chodím tam len na šunku, krkovičku, tlačenku či pivo pre kamarátov, keď chystáme grilovačku. A sem tam chlieb, lebo pre nás pečie moja pani domáci kváskový chlieb. Pretože zeleninu si pestujeme sami vo svojej záhrade na dedine kúsok za mestom. A preto veľmi rýchlo rozoznám paradajku, ktorá bola odtrhnutá privčas, „dozrela“ cestou na pult a preto ani nevonia ani nechutí ako pravá paradajka. Zostáva červená hmota, amarouny, dochutené chémiou, použitou pri jej pestovaná a „ochrane“.

Je to problém v zime. Vtedy už naše plody záhrady sú dávno zjedené. Teda čo sa paradajok a paprík týka. Mrkva a cvikla sú uložené v piesku, tekvice hokaido na polici. Paradajky na varenie zavarené po redukcii varom. Ale stačí mi privoňať k hypermarketovej rajčine a hneď je mi jasné, že si radšej počkám na naše rajčiny, ktoré vysievame v marci a do záhonov sadíme v máji, aby sme už čoskoro mali svoju vlastnú úrodu.

košík zeleniny

Keď si zvyknete pestovať svoju vlastnú zeleninu v záhrade alebo hoci aj v kvetináčoch na balkóne namiesto kvetov, spoznáte skutočnú chuť skutočnej zeleniny. A v obchodoch si začnete vyberať, čo zjete a čo im tam radšej necháte zhniť, lebo si to nič iné ani nezaslúži.

Môžete preskočiť na koniec a nechať správu. Pinging je aktuálne nepovolený.

Nechajte správu


Warning: Undefined variable $user_ID in /data/e/4/e46f09ff-7b80-43f5-ae22-b5c34122c808/zdravoadobre.sk/web/wp-content/themes/HealthyLifestyle/comments.php on line 55


Warning: Undefined variable $return in /data/e/4/e46f09ff-7b80-43f5-ae22-b5c34122c808/zdravoadobre.sk/web/wp-content/themes/HealthyLifestyle/lib/features.php on line 11