Chutné mäso z hydiny

Medzi ľuďmi sa traduje, že mäso z hydiny je zdravšie, ako bravčové či hovädzie. Je tomu najmä pre nižší obsah tuku. Hoci nesúhlasíme s názorom, že živočíšny tuk je nezdravý, pretože všetci milovníci mäsa vedia, že tuk dáva jedlu chuť, hydinové mäso za zdravé považovať môžeme. Záleží však od toho, od koho ho kupujete.

Stačí sa počas predvíkendového nákupu poobzerať po predajni s potravinami. Ešte stále veľa ľudí dáva prednosť absolútnej cene pred kvalitou kupovaného jedla a surovín na jeho prípravu. Nemôžu sa potom čudovať, že kuracie mäso nemá chuť a nezachráni to ani dochucovadlo z televíznej reklamy pre začínajúce kuchárky. Pretože chuť jedla môžeme pred manželom zakamuflovať všelijakými dodatkami, ale výživovú hodnotu to nedodá. A potom stačí raz na rodinnej akcii s príbuznými ochutnať pokrmy pripravené z domácich surovín a domáceho chovu a vyčítavému pohľadu silnejšej polovičky sa gazdinky nevyhnú.

Je pravda, že nie každý má možnosť nakupovať hydinu a mäsové výrobky od gazdov na dedine. Ani si dochovať a dopestovať všetko sám. Kým balkónové paradajky alebo jahody zvládne každá domácnosť, pri mäse sme odkázaní na predaj hydiny v malých obchodoch alebo veľkých obchodných reťazcoch.

No stále máme možnosť výberu, stále môžeme do regálu vrátiť produkt, ktorý nie je dosť dobrý, nemá nami požadovanú kvalitu. A kúpiť iný alebo ísť do inej predajne. Pretože to, čo kúpime, to doma aj zjeme. A keď uvaríme nekvalitu, z čoho má naše telo brať silu a zdravie? Z výživových doplnkov? Nie je lepšie venovať trochu času prečítaniu zloženia výrobku na jeho obale v predajni alebo zisteniu, z ktorej farmy pochádza napríklad hydina, ktorú kupujeme a vyberať si na základe týchto informácií?

stehno

Mäso z hydiny, ktorá žije na farme ako na gazdovskom dvore, vo svojom prirodzenom prostredí, má dostatok priestoru aj kvalitného krmiva, je chutnejšie a zdravšie. A zo zdravých potravín bude zdravá aj naša rodina. Aj bez tabliet po jedle.

Môžete preskočiť na koniec a nechať správu. Pinging je aktuálne nepovolený.

Nechajte správu


Warning: Undefined variable $user_ID in /data/e/4/e46f09ff-7b80-43f5-ae22-b5c34122c808/zdravoadobre.sk/web/wp-content/themes/HealthyLifestyle/comments.php on line 55


Warning: Undefined variable $return in /data/e/4/e46f09ff-7b80-43f5-ae22-b5c34122c808/zdravoadobre.sk/web/wp-content/themes/HealthyLifestyle/lib/features.php on line 11