Káva nášmu zdraviu len prospieva

Aj vy patríte medzi milovníkov kávy? Neviete si bez nej predstaviť ani jedno ráno a namiesto raňajok si doprajete radšej šálku kvalitnej kávy? Nemusíte mať obavy, pitie kávy je v primeranom množstve povolené aj lekármi. Ak ste prepadli chuti tohto čarovného nápoja, mali by ste sa o ňom dozvedieť viac informácií. Vedeli ste, že práve káva znižuje riziko niektorých chorôb?
 

 

Antioxidanty a káva

Káva obsahuje antioxidanty. Najväčším paradoxom je však to, že bežný dospelý človek prijme viac antioxidantov z kávy ako z ovocia a zeleniny, v ktorých sa taktiež nachádzajú. Zjavne sme väčšími milovníkmi kávy ako milovníkmi ovocia a zeleniny.

Záleží aj od typu kávy, ktorú pijete. Ak pijete espresso alebo zalievanú kávu, v týchto kávach nájdete väčšie množstvo antioxidantov ako napríklad vo filtrovanej káve.

Sme šťastnejší

Ak trpíte depresiami, odporúčame vám piť kávu. Práve káva dokáže znížiť riziko depresie a potvrdilo sa to ešte v roku 2011. Harvardská štúdia z tohto roku dokázala, že ľudia, ktorí si denne doprajú až štyri šálky kávy, majú až o 20 % nižšiu šancu, že ich potrápi depresia. Po káve sa cítime šťastnejšie a depresie sa nám vyhýbajú. Šťastnejší sa ale cítime aj vtedy, keď si doprajeme chutnú čokoládu. Jednoznačne odporúčame zdravšie a hlavne chutnejšie BIO čokolády. Obsahujú viac kakaa ako komerčnejšie čokolády.

Znižujú riziko viacerých chorôb

Káva znižuje riziko napríklad aj týchto ochorení – rakoviny pečene, Parkinsonovej choroby, cukrovky 2. typu, rakoviny hrubého čreva, Alzheimerovej choroby.

Ak chcete byť zdraví, pite kávu. Doprajte si maximálne 3-4 šálky tohto lahodného nápoja a choroby, ktoré sme si vyššie spomínali, sa vám budú vyhýbať. Ak vás trápia nadbytočné kilogramy, práve káva vám pomôže pri chudnutí. Kofeín, ktorý obsahuje každá káva, stimuluje nervový systém, čo vlastne spôsobuje to, že sa vysielajú signály do tukových buniek k spaľovaniu nahromadeného telesného tuku.

Môžete preskočiť na koniec a nechať správu. Pinging je aktuálne nepovolený.

Nechajte správu


Warning: Undefined variable $user_ID in /data/e/4/e46f09ff-7b80-43f5-ae22-b5c34122c808/zdravoadobre.sk/web/wp-content/themes/HealthyLifestyle/comments.php on line 55


Warning: Undefined variable $return in /data/e/4/e46f09ff-7b80-43f5-ae22-b5c34122c808/zdravoadobre.sk/web/wp-content/themes/HealthyLifestyle/lib/features.php on line 11