Zdravé recepty, ktoré zasýtia

Trend zdravej výživy a zmeny stravovania prichádza každý deň s novými teóriami a produktmi, len vy sa mu akosi stále bránite? No už aj vaši kamaráti či kolegovia v robote začali s tým, že majú zdravú desiatu či obed a navrhli vám ochutnať? Neváhajte a ochutnajte, pretože čo je zdravé, vás predsa isto nezabije! K takémuto pravidlu sa pridáva aj majiteľ a zakladateľ zdravej značky Powerlogy – Dušan Plichta.

Keď zakladateľ zelenej značky pochopil, že káva je pre väčšie množstvo ľudí dôležitá a zároveň súčasťou každodenného života. Vedel, že káva akú pijú jeho známi nie je najideálnejšia voľba. Vďaka jeho cestovaniu a návštevách plantáží ochutnal, ako má pravá káva chutiť a vyzerať. Sám tvrdí, že komerčné kávy na Slovensku a Čechách nie sú energeticky vhodné a často ani chutné. Môžu za to nekvalitne pražené a prekyslené kávové zrná.

S veľkým odhodlaním sa rozhodol túto situáciu zmeniť a vytvoril za pomoci svojho priateľa pražiara kávu, ktorá je nie len chutná, kvalitne spracovaná, ale ešte aj zdravá. Po úspešne spustenom predaji kávy sa zelená značka začala rozvíjať.

Neostali tak len pri rôznych druhoch tohto nápoja, ale svoje produkty rozšírili o najzákladnejšie jedlo dňa. Zdravé raňajky. Tie podľa Powerlogy obsahujú napríklad raňajkový mix bezlepkových vločiek, chia semiačok, mandlí a jablčnej vlákniny, ktoré sú v BIO kvalite.

Power nougat

Ak však máte radi sladké a neviete si odoprieť každé ráno čokoládu či čokoládovú nátierku na chlebe, Powerlogy má riešenie. Vytvorili zdravú a vynikajúcu Power nougat nátierku, ktorá obsahuje mix BIO kakaového masla, BIO pravého kakaa, BIO lieskovcov a ostatných len zdravých látok. Aj takáto zdravá nátierka je sladká a nebudete zaiste stíhať kupovať nové balenie.

Zdravé potraviny

Zabudnite na palmový olej či kopce cukru. Ďalšími výrobkami zelenej značky sú napríklad mandľové maslo, cejlonská BIO škorica, kokosový krém či veľmi obľúbené Ghee maslo. Samozrejme, základnou potravinou, ktorá sa objavuje už častejšie v domácnostiach, je kokosový olej a ani na ten Powerlogy nezabudlo.

Vyvinuli za studena lisovaný a nerafinovaný BIO kokosový olej, ktorý môžete použiť nie len na varenie, vyprážanie, ale aj na pleť a vlasy ako BIO kozmetiku. Všetky produkty nájdete na  internetovej stránke BIO predajcu www.powerlogy.com.

Nové poznatky aj recepty na jednom mieste

Máloktorá internetová stránka slúžiaca ako e-shop BIO značky ponúka zoznam zdravých receptov na každý deň od výmyslu sveta, či už pripravujete klasiku bravčovú panenku so slaninou alebo pečiete netradičný banánový chlieb bez lepku. Powerlogy si dáva záležať na takejto pridanej hodnote a veľmi rada radí svojim zákazníkom ako žiť zdravo. V časti recepty na stránke si môžete prečítať ako dokážete pripraviť raňajky, obedy aj večere.

Napríklad možno aj vaše obľúbené hranolky nájdete v zdravšej verzii a to prostredníctvom receptu na mrkvové hranolky. Myslíte si, že nebudú také dobré ako tie, čo poznáte? Budú ešte lepšie!

Stane sa aj vám, že prídete po práci či škole domov a máte chuť na sladké? Žiaden problém, pretože medzi receptmi nájdete jeden výborný tip na energy balls, v preklade energetické guľky. Nielen že vám budú chutiť, ale vás aj napumpujú energiou na celý ostatok dňa. Dobrou správou je, že vám na ich výrobu budú stačiť len tri ingrediencie.

Tipy na zdravé jedenie

A čo tak nejaká maličkosť ako desiata počas pracovného dňa? Pozrite sa na recept avokádovej nátierky, ktorá výborne ladí s bagetou z kvásku. Výborná chuť a zelená farba vás nielen zasýti, ale aj dobre naladí. Chceli by ste vynechať zo svojho jedálnička prílohy? V tomto prípade nahraďte zemiaky či ryžu za pomoci šťavnatej cukety na ghee masle s orechmi. Ak nepatríte k zástancom raňajok v kombinácii bieleho jogurtu a mixu bezlepkových vločiek, môžete si zakúpiť power nougat nátierku. Tá spolu s chlebom či ovocím vytvára zdravú alternatívu raňajok.

banánový chlieb

Nikoho by však nebavilo jesť stále to isté na raňajky a tak medzi receptami môžete nájsť aj také ako banánové bezlepkové lievance, kolagénový chia puding alebo banánový chlieb. Rozhodne si nájdete ten svoj pravý a chutný začiatok dňa. Nezabudnite však na posledné jedlo a to večeru. Tá by sa mala skladať hlavne zo zeleniny, no nie každého taký zeleninový šalát zasýti. Vy si môžete medzi receptmi prečítať postup, ako si pripraviť zapekané vajíčka s avokádom, slaninou a holandskou omáčkou.

Aj vám sa už zbiehajú sliny?

Môžete preskočiť na koniec a nechať správu. Pinging je aktuálne nepovolený.

Nechajte správu


Warning: Undefined variable $user_ID in /data/e/4/e46f09ff-7b80-43f5-ae22-b5c34122c808/zdravoadobre.sk/web/wp-content/themes/HealthyLifestyle/comments.php on line 55


Warning: Undefined variable $return in /data/e/4/e46f09ff-7b80-43f5-ae22-b5c34122c808/zdravoadobre.sk/web/wp-content/themes/HealthyLifestyle/lib/features.php on line 11