Micelárna voda – prečo a ako ju používať pri čistení pleti?

Tvár si môžete umývať mydlom a vodou, no dá sa to aj inak, pomocou micelárnej vody. Tento prípravok dostal svoje meno na základe látok, ktoré obsahuje – nazývajú sa micely a sú to akési drobné molekuly plávajúce v mäkkej vode. Celý vtip tkvie v tom, že micely sú priam priťahované k mastnote a nečistotám na pleti a dokážu ich odstrániť bez toho, že by došlo k vysušeniu pokožky.

Micelárna voda na pohľad vyzerá ako bežná čistá voda, aj viskozitu má podobnú, no keď si ju nanesiete na prst, ihneď pocítite, že jej štruktúra je odlišná. Veľké módne značky aj osvedčení výrobcovia propagujú micelárnu vodu ako vskutku univerzálny čistiaci prípravok, ideálny na dovolenky či na miesta bez prístupu k tečúcej čistej vode. Tieto momenty si micelárna voda nesie ako dedičstvo zo svojej minulosti, konkrétne z konca druhej dekády 20. storočia. V roku 1918 sa totiž micelárna voda objavuje v Paríži ako alternatíva k tamojšej príliš tvrdej vode, ktorá narušuje ochrannú vrstvu pokožky a spôsobuje zhoršenie celej plejády kožných ochorení. Takéto niečo s micelárnou vodou nehrozí.

Univerzálny pomocník

Prípravok je k pokožke ohľaduplný a zároveň ju dokáže hydratovať, preto sa micelárnu vodu odporúča používať najmä ľuďom so suchou a citlivou pleťou. Bežné penivé čistidlá obsahujú agresívne látky, ktoré pokožku len zbytočne vysúšajú. V micelárnych vodách by ste takéto látky nájsť nemali, podobne ako alkohol. Pri ich aplikácii by sa mal použiť vatový vankúšik, aby produkt mohol ľahšie nasiaknuť a odstrániť nečistoty. Micelárna voda sa hodí aj na hĺbkové čistenie pleti, preto sa odporúča aj ako podporná liečba pri problémoch s akné. To väčšinou spôsobuje zanesené a upchaté póry, ktoré čistí práve micelárna voda.

3 tipy ako používať micelárnu vodu

Ranné čistenie pleti – Povedzme si pravdu: kto z nás má ráno čas dopriať pleti dokonalý čistiaci proces? Pre všetkých zaneprázdnených a zaneprázdnené máme dobrú správu: použitie micelárnej vody zaberie minimum času a úsilia, no výsledky budú super. A nezabudnite na záver použiť zvlhčovač – len vďaka nemu ostane pleť dlhšie svieža.

Prvá pomoc pri odstraňovaní make-upu – Líhate si večer spať spolu s make-upom na tvári? Pre vašu pleť to nie je práve zdravý zvyk. Tá totiž počas dňa dostáva poriadne zabrať nie len vplyvom nosenia make-upu, čo môže viesť k upchávaniu pórov. Ak budete mať fľaštičku micelárnej vody pri svojej posteli, budete si môcť spraviť základnú očistu tváre aj vtedy, keď budete unavené.

Ideálny partner do posilňovne – Keďže použitie micelárnej vody nie je viazané na prítomnosť sprchy či umývadla, je tento prípravok skvelým pomocníkom vo chvíľach, keď skončíte svoju cvičebnú rutinu. Majte micelárnu vodu vždy po ruke, aby ste svoju tvár mohli okamžite zbaviť prítomnosti potu.

Môžete preskočiť na koniec a nechať správu. Pinging je aktuálne nepovolený.

Nechajte správu


Warning: Undefined variable $user_ID in /data/e/4/e46f09ff-7b80-43f5-ae22-b5c34122c808/zdravoadobre.sk/web/wp-content/themes/HealthyLifestyle/comments.php on line 55


Warning: Undefined variable $return in /data/e/4/e46f09ff-7b80-43f5-ae22-b5c34122c808/zdravoadobre.sk/web/wp-content/themes/HealthyLifestyle/lib/features.php on line 11