Spoznajte blahodarné účinky čiernej rasce na vaše zdravie

Asi málo z nás pozná tento druh rasce. Tentokrát nejde o obyčajnú rascu, ktorú používate bežne v kuchyni. Ide o tzv. egyptskú čiernu rascu, ktorá patrí k liečivým rastlinám a jej blahodárne účinky na naše zdravie poznali už oddávna v starovekom Egypte, odkiaľ pochádza. O jej liečivých účinkoch vás môže presvedčiť aj fakt, že olejom z čiernej rasce liečili takmer všetky zdravotné neduhy a verili aj na jej účinky po smrti, pretože práve týmto olej aj mumifikovali.

 

Účinky čiernej rasce

Čiernu rascu môžeme nájsť aj pod názvom nigella sativa. Táto jednoročná rastlina sa nazýva černucha siata alebo čierny sezam a ukrýva v sebe silné protizápalové a antibakteriálne vlastnosti. Tehotné ženy a dojčiace matky na ňu nedajú dopustiť pretože podporuje tvorbu materského mlieka a zároveň pomáha bábätkám pri problémoch s kolikou.

Čo obsahuje čierna rasca a kde sa používa

Obsahuje horkastú látku nigelín, ktorý podporuje správne fungovanie celého tráviaceho traktu. Okrem toho zmierňuje stavy migrény, zlepšuje dobrú náladu, a taktiež môže normalizovať krvný tlak. Výskumy potvrdili schopnosť pomôcť pri liečbe cukrovky a pozitívne ovplyvniť celkový metabolizmus a jeho správne fungovanie. Okrem nigelínu môžete nájsť v liečivej čiernej rasci aj vitamíny skupiny B, meď, vápnik, železo, fosfor a zinok, a tiež kyseliny: palmitovú, listovú, stearovú, olejovú a linolénovú.

Okrem typicky liečivých vlastností sa čierna rasca používa aj v kozmetickom priemysle, kedy je obľúbenou a častou súčasťou produktov určených na pleť. Medzi najčastejšiu formu, s ktorou sa môžete stretnúť v súvislosti s čiernou rascou je práve forma oleja. Ten potom môžete všestranne používať pri liečbe už spomínaných zdravotných problémov.

Môžete preskočiť na koniec a nechať správu. Pinging je aktuálne nepovolený.

Nechajte správu


Warning: Undefined variable $user_ID in /data/e/4/e46f09ff-7b80-43f5-ae22-b5c34122c808/zdravoadobre.sk/web/wp-content/themes/HealthyLifestyle/comments.php on line 55


Warning: Undefined variable $return in /data/e/4/e46f09ff-7b80-43f5-ae22-b5c34122c808/zdravoadobre.sk/web/wp-content/themes/HealthyLifestyle/lib/features.php on line 11