Oštiepok – odrb na zákazníka?

Medzi zdravé potraviny rozhodne patria aj tvrdé mliečne syry. Pravda, ak neobsahujú nič nezdravé, neobsahujú nijaké konzervanty, farbivá či dochucovadlá. Kúpiť naozaj zdravý syr môže byť občas problém, preto som bol rád, keď som v Metre objavil slovenský výrobok, oštiepok z Bánoviec, ktorého obal hlásal iba dve zložky. Mlieko a soľ. Tak sme si doma tento oštiepok obľúbili, že sme ho kupovali pravidelne. Až do včera.

Cestou okolo Metra som si zašiel k regálu syrov a pohľadom našiel náš obľúbený oštiepok. Bo v tom istom regáli, ako zvyčajne, za tú istú cenu ako zvyčajne. Tak som otvoril dvierka chladiaceho boxu a len tak zo zvyku preletel pohľadom etiketu. No čosi sa mi nezdalo.

Na obale chýbalo logo, na spodu etikety svietilo: „Krajina pôvodu: POĽSKO“. To som zbystril pozornosť a dal sa čítať etiketu od začiatku. Hoci oštiepok vyzeral ako vždy, balený bol ako vždy, už to nebol ten „náš“ oštiepok. A v zložení sa objavil rastlinný olej, palmový. No zbohom! Tak tento oštiepok určite nekúpim. Konzervanty a inú chémiu už ani nerátam, ten olej mi vo výrobku z kravského mlieka úplne stačí na zmenu rozhodnutia.

Popozeral som mliečne výrobky vedľa v regáli a našiel taký, ktorý obsahuje len kravské mlieko a soľ. Nič viac. A pri čítaní etikiet a hľadaní takého výrobku, ktorý by bol potravinou a nie otravinu, pri ktorom by výrobcovi záležalo na jeho mene a mojom zdraví, som rozmýšľal. Urobilo to Metro zámerne alebo išlo o náhodu alebo nedopatrenie? Že v rovnakom regáli v rovnakom obale s rovnakým názvom je obsahovo úplne iný produkt? Je to odrb na zákazníka, ktorý nepozorne číta etikety alebo je to skutočne náhoda?

syry

Opäť sa mi raz potvrdilo, že aj pri potravine, ktorú kupujem pravidelne, sa oplatí vždy skontrolovať etiketu a popis výrobku s jeho zložením.

Môžete preskočiť na koniec a nechať správu. Pinging je aktuálne nepovolený.

Nechajte správu


Warning: Undefined variable $user_ID in /data/e/4/e46f09ff-7b80-43f5-ae22-b5c34122c808/zdravoadobre.sk/web/wp-content/themes/HealthyLifestyle/comments.php on line 55


Warning: Undefined variable $return in /data/e/4/e46f09ff-7b80-43f5-ae22-b5c34122c808/zdravoadobre.sk/web/wp-content/themes/HealthyLifestyle/lib/features.php on line 11