Zázračné účinky húb: prineste si z lesa liek na rakovinu hrubého čreva

Sú malé, nenápadné a skrývajú sa v machu. Oku pozorného slovenského hubára však neuniknú. Hubárstvo je našou národnej vášňou, ktorá má hneď 2 veľké výhody.

Pri prechádzke v lese sa pretiahneme a v pokrmoch z húb prijímame rad prospešných látok. Tie pomáhajú pri závažných chorobách a sú skvelé na chudnutie. Preto vezmite košík a vydajte sa do lesa, prebytky si nasušíte do zásoby.

Čo huby obsahujú:

  • 26% nerozpustnej vlákniny,
  • vitamíny skupiny B, E, K,
  • provitamín vitamínu D2,
  • kyselinu listovú.

Huby posilnia vašu imunitu

Huby sú ako malé škatuľky veľmi účinných liekov priamo z lesa.„Jednou z najvýznamnejších látok, ktorú huby obsahujú sú beta-glukány. Znižujú hladinu cholesterolu a podľa mnohých štúdií posilňujú imunitu, „ uvádza odborník Vladimír Erban na vzdelávacom serveri jimehlavou.cz.

Zázračné účinky húb

Dôležitý je aj obsah triterpenoidov, ktoré podľa doterajších poznatkov pôsobia proti zápalom a proti rakovine. Vďaka vysokému obsahu vlákniny pomáhajú huby predchádzať rakovine hrubého čreva, ktorá je na Slovensku veľmi rozšírená. Tunajší lekári každý rok diagnostikujú okolo 3 000 nových prípadov a toto číslo stále rastie.

Medzi ďalšie zdravotné účinky húb patrí:

  • vyrovnanie krvného tlaku,
  • antioxidačná schopnosť,
  • detoxikácia organizmu,
  • napomáhajú regenerácii pečene.

Jedzte huby a schudnete

Huby majú len minimum kalórií a tak sa nemusíte báť, že po nich priberiete. Zatiaľ čo napríklad v 100 gramoch zemiakov je 92 kalórií a v banáne dokonca 111, rovnaké množstvo húb obsahuje len 33 kalórií.

Nasušte si zásoby na zimu

Prebytky húb usušte a po celú zimu budete mať k dispozícii tieto veľmi zdravé a chutné potraviny. Plodnice však obsahujú 90% vody a hrozí, že sa pri sušení zaparia. Preto je najlepšie používať sušičku.

Skúste americký model Excalibur 4526TCD s 5 sušiacimi podnosmi. Výhodou sú sklenené dvierka. Cez ne huby dobre skontrolujete a nedochádza k zbytočnému úniku tepla pri otváraní dvierok.

Môžete preskočiť na koniec a nechať správu. Pinging je aktuálne nepovolený.

Nechajte správu


Warning: Undefined variable $user_ID in /data/e/4/e46f09ff-7b80-43f5-ae22-b5c34122c808/zdravoadobre.sk/web/wp-content/themes/HealthyLifestyle/comments.php on line 55


Warning: Undefined variable $return in /data/e/4/e46f09ff-7b80-43f5-ae22-b5c34122c808/zdravoadobre.sk/web/wp-content/themes/HealthyLifestyle/lib/features.php on line 11