Tieň prináša osvieženie

Posledné dni dokonale preverili, ako sme pripravení na leto. Väčšina ľudí sa snaží svoje byty upravovať tak, aby šetrili energiu na vykurovanie v zime. Dodatočné zateplenie, výmena okien za dokonale tesné a s izolačnými dvojsklami ale majú svoj vplyv na úspory energií aj v lete. Aj prevádzka klimatizácie niečo stojí a pokiaľ nemusíme zbytočne chladiť horúci vzduch v byte, prejaví sa to v nižšom účte za elektrinu. Ako to docieliť čo najlacnejšie?

Zvýšenie teploty v miestnostiach bytu spôsobujú dva faktory. Tým prvým je „vetranie“ horúcim vzduchom, ktoré ohrieva vnútorné steny a predmety. Tie akumulujú teplo a vydávajú ho v čase, keď vonkajšia teplota klesne. A druhým výrazným prvkom ohrievania bytu nad znesiteľnú teplotu je slnečný svit. Čím väčšia je plocha okien a balkóna a čím viac sú orientované na juh, tým väčšiu nepohodu nám to spôsobuje.

Ohrievaniu múrov od slnka braní vonkajšia tepelná izolácia, ale okná sú slnku vystavené priamo. Dodatočne osadené vonkajšie žalúzie na oknách sú rýchlym a pohotovým riešením, ako udržať teplotu v byte na znesiteľnej úrovni a ako nemusieť zapínať klimatizáciu na celý deň. Odrážajú slnečné lúče späť do voľného priestoru.

blinds

Uprostred leta zoženiete osvedčeného lokálneho dodávateľa zadaním vášho bydliska do vyhľadávača, tým odfiltrujete nerelevantné ponuky z iných krajov republiky.

Keď ráno odchádzate do práce, jednoducho zatvorte okná a uzavrite vonkajšie žalúzie. Tak sa váš byt nebude prehrievať a keď sa popoludní vrátite z práce, bude vás čakať doma príjemná klíma. Dnes je moderné osadzovať na byty okná s veľkou plochou skla, ale v horúcom lete je veľký rozmer okien problémom. Vonkajšími žalúziami dokážete túto nevýhodu eliminovať a udržať teplotu vnútri v rozumných medziach. A to všetko za dostupnú cenu. Vonkajšie žalúzie sú skrátka moderné a ekonomické.

credits:
Freeimages.com/SheCat
Freeimages.com/drniels

Môžete preskočiť na koniec a nechať správu. Pinging je aktuálne nepovolený.

Nechajte správu


Warning: Undefined variable $user_ID in /data/e/4/e46f09ff-7b80-43f5-ae22-b5c34122c808/zdravoadobre.sk/web/wp-content/themes/HealthyLifestyle/comments.php on line 55


Warning: Undefined variable $return in /data/e/4/e46f09ff-7b80-43f5-ae22-b5c34122c808/zdravoadobre.sk/web/wp-content/themes/HealthyLifestyle/lib/features.php on line 11