Starostlivosť o starých ľudí

Rodina umožňuje vzájomnú podporu jednotlivých jej členov a starostlivosť o ľudí, ktorí ju potrebujú. V tomto spojení najčastejšie vidíme starostlivosť o malé deti alebo pomoc v chorobe. Ale stále častejšie musíme brať na vedomie, že našu pomoc potrebujú aj naši starí rodiča a rodičia v pokročilom veku. Hoci aj v požehnanom veku im myseľ slúži často ako za mladi, je to práve telo, ktoré občas zlyháva a preto si vyžaduje našu pozornosť.

Je to vlastne naše splácanie požičaného. Rodičia a prarodičia sa starali o nás a neskôr nám pomáhali s našimi deťmi, aby sme sa mohli venovať kariére alebo koníčkom. Teraz je rad na nás a poskytovaná dlhodobá starostlivosť o starších ľudí v domácom prostredí uľahčí seniorom užívanie si dôchodku a nám stále umožňuje byť v kontakte s našimi blízkymi. Skúsenosť vekov nám stále môže prinášať zaujímavé podnety do života aj pripomínať zážitky z mladosti.

senior

Veci, o ktorých sa nahlas nehovorí, ale sú neoddeliteľnou súčasťou starostlivosti o starších ľudí, sú okrem iného aj inkontinenčné pomôcky pre seniorov. Ich správne používanie má dlhodobý vplyv nie len na osobnú pohodu, ale aj na stav pokožky pacienta a tiež na ochotu podieľať sa spolu s nami na rodinných stretnutiach a oslavách či výletoch po kultúrnych a historických pamiatkach. A povedzme si pravdu, spoločné zážitky vytvárajú silné puto medzi ľudmi nie len v detstve, ale aj v súčasnosti.

podbradník pre seniorov

Nemálo času nám v situácii trojgeneračnej rodiny zaberie udržiavanie čistoty a hygieny. Preto vítame každú pomôcku alebo postup, ktorý z nás aspoň časť zbytočnej námahy sníme. Takým je aj podbradník pre seniorov značky TENA , ktorý funguje presne tak, ako u malých detí. Zabráni znečisteniu odevu jedlom, keď nám už ruky neslúžia tak dobre, ako keď sme boli v plnej sile. Keď sme boli malí, naši rodičia nám dávali podbradník, aby sme pri jedení a vystrájaní zároveň nezamazali všetko okolo seba. Používať podbradník pre seniorov nie je žiadna hanba. Šetrí nám čas aj peniaze a uľahčuje pomoc ľuďom, ktorí si našu úctu a pozornosť stále zaslúžia.

Môžete preskočiť na koniec a nechať správu. Pinging je aktuálne nepovolený.

Nechajte správu


Warning: Undefined variable $user_ID in /data/e/4/e46f09ff-7b80-43f5-ae22-b5c34122c808/zdravoadobre.sk/web/wp-content/themes/HealthyLifestyle/comments.php on line 55


Warning: Undefined variable $return in /data/e/4/e46f09ff-7b80-43f5-ae22-b5c34122c808/zdravoadobre.sk/web/wp-content/themes/HealthyLifestyle/lib/features.php on line 11