Záhrada pod bielou perinou

Zima

Väčšina ľudí vníma záhradu ako miesto, kde sa pestuje zelenina a ovocie. Alebo ako miesto relaxu, kde strihajú trávnik a grilujú s priateľmi. Teda ako miesto práce alebo miesto ničnerobenia. A to všetko na jeseň alebo v lete. A čo v zime? Koľkí z vás chodia do záhrady v zime? Namiesto rýľa alebo fúrika si zoberte fotoaparát, namiesto gumákov teplé topánky. Narazte čapicu na uši a vyrazte sa pokochať zimnou nádherou vo vašej záhrade. V zime poskytuje záhrada úplne iné zážitky.

Ak si myslíte, že svoju záhradu dobre poznáte, že viete o každom zákutí a dokážete po nej prejsť aj so zavretými očami bez toho, aby ste niečo postúpali, tak do nej zájdite po snežení. Čerstvá biela perina nie len, že všetko zakryje, ale ukáže vám dôverne známe miesta v úplne novom svetle.

záhrada pod snehom

Až má človek strach vojsť do snehobielej periny, aby svojimi stopami neznesvetil panenské miesta. Možno vás prekvapí, aké rôzne stopy v snehu nájdete. Celkom určite stopy po vtákoch, najmä v blízkosti stromov. Ale určite ste nevedeli, kadiaľ cez vašu záhradu prechádzajú mačky pri svojich potulkách a poľovačkách na myši.

záhrada pod snehom

Kto chodí do záhrady, nemusí chodiť do posilovne. Pohyb na čerstvom vzduchu je zdravý a ak máte záhradu v kopci, pocvičíte si nie len nohy. Je to ako keby ste chodili po schodoch v paneláku, ale oveľa príjemnejšie. A odmenou sú vám nie len pekné výhľady.

zimní záhrada

Možno zistíte, že máte na záhrade súkromnú sánkársku dráhu. Alebo stačí zobrať len igelitové vrece a užijete si zábavy do sýtosti. Len pozor na konci dráhy, aby vám v ceste nestáli nejaké stromy alebo dokonca plot. To by ste radšej vopred mali tvrdé prekážky obložiť balíkmi slamy, len pre istotu.

zimné výhľady

Možno zistíte, že aj vo vašej záhrade máte výhľady, ako vídate na fotkách z Álp. Exotiku nehľadajte v ďalekých krajinách. Tú nájdete v sebe, v tom, ako vnímate svoje okolie. Možno stačí len pozerať na svoje okolie v inú dobu, ako to robievate zvyčajne. Iná denná hodina alebo iné ročné obdobie.

Záhrada môže byť krásna a zaujímavá v každom ročnom období. Aj keď zima nedovoľuje v záhrade vykonávať bežné práce, ktoré považujeme v záhrade za obvyklé, nie je dôvod v zime svoju záhradu obchádzať. Ak ste túto zimu nestihli pokochať sa snežnou krásou, určite si nenechajte ujsť tú zimu nadchádzajúcu.

Môžete preskočiť na koniec a nechať správu. Pinging je aktuálne nepovolený.

Nechajte správu


Warning: Undefined variable $user_ID in /data/e/4/e46f09ff-7b80-43f5-ae22-b5c34122c808/zdravoadobre.sk/web/wp-content/themes/HealthyLifestyle/comments.php on line 55


Warning: Undefined variable $return in /data/e/4/e46f09ff-7b80-43f5-ae22-b5c34122c808/zdravoadobre.sk/web/wp-content/themes/HealthyLifestyle/lib/features.php on line 11